امروزدوشنبه, 07 خرداد 1397-- Monday May 28 2018

ساعت 00:29:23

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

در خمینی‌شهر اصفهان؛

تولد دوباره‌ی نوزاد ۱۰ روزه، هدیه‌ای بی‌نظیر برای والدینش بود

یکشنبه, 27 فروردین 1391 ساعت 12:53 کدخبر :3961
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : ایمنا

خبرگزاری ایمنا: نوزاد ۱۰ روزه€Œای که در هنگام تغذیه با شیر مادر دچار خفگی شده و تنفسش را به€Œطور کامل از دست داده بود با اقدام سریع تکنسینهای فوریتهای پزشکی خمینی€Œشهر برای بار دوم متولد شد که این موهبت الهی هدیه€Œای بی€Œنظیر به والدین نوزاد بود.

به گزارش ایمنا، ساعت ۱۴ روز سیزدهم فروردین سال جاری، اتاق فرمان فوریتهای پزشکی (۱۱۵) در تماسی با پایگاه اورژانس پیش€Œبیمارستانی شهرستان خمینی€Œشهر، تکنسینهای واحد امدادی این پایگاه را جهت امدادرسانی به نوزاد ۱۰ روزه€Œای که در هنگام شیر خوردن، دچار خفگی شده بود به ماموریت اعزام کرد.
بر اساس این گزارش تکنسینهای این واحد امدادی به منظور انجام عملیات اعلام شده در حال خروج از پایگاه بودند که با پدر و مادر جوانی مواجه شدند که نوزاد ۱۰ روزه€Œی خود را بر دست گرفته و با گریه و زاری فراوان با گفتن کمتر از ۱۰ کلمه اعلام کردند که شیر مادر در گلوی بچه پریده و نفس نمی€Œکشد، لذا تقاضای کمک€Œرسانی و نجات جان فرزندشان را داشتند. نیروهای امدادی اورژانس نیز سریعا کودک را تحویل گرفتند و با انتقال او به داخل آمبولانس عملیات احیای نوزادان را بر روی وی اجرا کردند و با تلاش فراوان و اقدامی سریع در کمتر از یک دقیقه این نوزاد پسر ۱۰ روزه را که به دلیل قطع تنفس کاملا سیاه شده بود به زندگی دوباره بازگرداندند.
باقر عابدی، یکی از تکنسین€Œهای حاضر در این عملیات به خبرنگار ایمنا گفت: هنگامی که تنفس نوزاد بازگشت او را از آمبولانس خارج کردیم و به مادر و پدر جوانش گفتیم که فرزندتان سالم است و به زندگی دوباره بازگشته اما مادر نوزاد در کمال ناباوری و با گریه می€Œگفت " شما این حرف را می€Œزنید که مرا آرام کنید و اگر زنده است چرا گریه نمی€Œکند؟" .
وی ادامه داد: با شنیدن این حرف مادر جوان، نوزاد را در آغوش او دادیم و گفتیم نگاه کن رنگ چهره€Œی فرزندت روشن شده و نفس می€Œکشد؛ در همین هنگام بود که صدای گریه€Œی نوزاد بلند شد و اشک شوق در چشمان والدین این کودک موج زد.
عابدی نجات این نوزاد را لطف خدا دانست و تصریح کرد: پس از آرام شدن مادر جوان، با او صحبت کردیم و روش صحیح شیر دادن به نوزاد را به وی آموزش دادیم و سپس به منزل خود بازگشتند اما از آنجایی که در آن روز همزمان با روز طبیعت، واحد امدادی ما در فلکه€Œی شهدای خمینی€Œشهر در محدوده€Œی خیابان کهندژ مستقر بود اقوام این زوج جوان تا ساعتها با شیرینی و میوه به محل استقرار و پایگاه اورژانس مراجعه می€Œکردند تا از ما به خاطر انجام وظیفه€Œ تشکر و قدردانی کنند.
/

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید