امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 05:57:10

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

دیروز عصر اصفهان مثل همیشه آرام بود

توهم صدای آمریکا و بی بی سی درباره اغتشاش در اصفهان

سه شنبه, 24 خرداد 1390 ساعت 11:58 کدخبر :1469
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : ایمنا

خبرگزاری ایمنا: از هفته ها پیش تعدادی از سایت‌های اینترنتی و شبکه‌های ماهواره ای از مردم دعوت کرده بودند که در روز ۲۲ خرداد به مناسبت سالگرد انتخابات دهم ریاست جمهوری راهپیمایی سکوت برگزار کنند.

به گزارش ایمنا این دعوت متوهمین خارج نشین بار دیگر از سوی مردم ایران رد شد تا شب گشته شهرهای بزرگ کشور در آرامش کامل به سر ببرند.
در اصفهان نیز علیرغم تبلیغات وسیع شبکه های معاند
” علیرغم تبلیغات وسیع صورت گرفته مبنی بر تجمع از ساعت ۱۸ روز ۲۲ خرداد در میدان انقلاب اصفهان و حرکت به سمت میدان امام حسین علیه السلام هیچ همراهی با این تبلیغات به عمل نیامد. “
و تهییج تعدادی از پیاده نظام آنها در شبکه های اجتماعی این شهر عصر و شب کاملا آرامی را طی کرد.
بر اساس مشاهدات عینی خبرنگاران ایمنا علیرغم تبلیغات وسیع صورت گرفته مبنی بر تجمع از ساعت ۱۸ روز ۲۲ خرداد در میدان انقلاب اصفهان و حرکت به سمت میدان امام حسین علیه السلام هیچ همراهی با این تبلیغات به عمل نیامد.
روز گذشته خیابان کمال اسماعیل و محدوده میدان انقلاب و ورودی چهارباغ همانند همیشه مملو از ترافیک خودروهایی بود که برای خرید های روزانه و انجام فعالیت های شخصی در این مسیر تردد می کردند ولی هیچ گونه اتفاق یا تشنج در این میدان رخ نداد تا آب سردی بر پیکر متوهمین ریخته شود.
سرهنگ کریمی معاونت اجتماعی فرمانده انتظامی استان اصفهان نیز در گفتگو با ایمنا با اشاره به فراخوان بی اثر ضد انقلاب برای تجمع در روز ۲۲ خرداد گفت: این فراخوان از سوی سایت های ضد انقلاب منتشر شد ولی خوشبختانه در استان اصفهان همانند گذشته هیچ اقدامی در این راستا صورت نگرفت
” روز گذشته خیابان کمال اسماعیل و محدوده میدان انقلاب و ورودی چهارباغ همانند همیشه مملو از ترافیک خودروهایی بود که برای خرید های روزانه و انجام فعالیت های شخصی در این مسیر تردد می کردند “
و ماموران نیروی انتظامی نیز مطابق برنامه های از پیش تعریف شده مسئولیت خود را انجام دادند و هیچ مشکل امنیتی در شهر رخ نداد.
وی تاکید کرد: این نوع فراخوان سایت های ضد انقلابی موضوعی پیش پا افتاده است و خوشبختانه مردم هوشیار و آگاه استان اصفهان به این نوع برنامه ها توجهی ندارند.
این در حالی است که صدای آمریکا و بی بی سی در خبرهای جعلی به تجمع در اصفهان اشاره داشتند.در این خبرها به تعطیلی زودهنگام مغازه ها اشاره شده بود در حالیکه مشاهدات عینی خبرنگاران ایمنا حکایت از جنب و جوش قابل توجه مردم برای خرید مایحتاج آنها داشت و مغازه نیز تا ساعت ۲۳ به فعالیت عادی خود ادامه دادند.
همچنین در سایر شهرهای ایران نیز آرامش متفاوت از روزهای گذشته نبود.
به گزارش رسانه ها در تهران نیز روز یکشنبه تا ساعت پایانی یکشنبه شب خبری مبنی بر تجمع و یا درگیری در محدوده میدان ولی عصر تا میدان ونک مخابره نشد.
در حالی که وب سایت رادیو فردا عصر یکشنبه به نقل از خبرگزاری فرانسه خبر از تعطیلی مغازه ها و فروشگاهها در این
” ین در حالی است که صدای آمریکا و بی بی سی در خبرهای جعلی به تجمع در اصفهان اشاره داشتند “
مسیر داده و وب سایت فارسی بی بی سی به نقل از شاهدان عینی گزارش داد که سینماهای فلسطین و آفریقا تعطیل شده اند اما پیگیری های رسانه ها نشان داد که این دو سینما حتی برای سیانس ساعت ۹ شب نیز بلیط فروختند.
تماس با این سینماها نشان داد این دو سینما مطابق برنامه خود به اکران فیلم های روی پرده پرداختند و بلیط فیلم‌های «جرم» و «فوتبالی‌ها» در سینما فلسطین و فیلم «جرم» در سینما آفریقا حتی در آخرین سیانس یعنی ساعت ۹ شب نیز فروخته شد.
گفتنی است مراکز خرید و سینماهای مستقر در این مسیر در ساعات بعد از ظهر به «فعالیت عادی» خود ادامه دادند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید