امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 18:51:13

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

جزئیات جلسه بهمنی و بانکی‌ها

سه شنبه, 23 اسفند 1390 ساعت 16:00 کدخبر :3826
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری فارس

بهمنی روز گذشته از بانکداران دولتی و خصوصی خواست تا هر چه سریعتر اطلاعات خود را درباره تعهدات ارزی ارائه دهند و به آنها توصیه‌هایی بانکی درباره شب عید کرده است.

به گزارش  فارس، محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی روز گذشته از مدیران بانک‌های دولتی و خصوصی دعوت کرده بود تا به ساختمان میرداماد بروند.

جلسه ویژه بهمنی با بانکی‌ها و تقارن آن با خبرهایی مبنی بر تهاتر ارزی این تصور را در اذعان بوجود آورده بود که شاید آقای رئیس کل قصد دارد به صورت ویژه به بررسی این موضوع بپردازد و به نگرانی‌های بانک‌ها پایان دهد.

پیگیریهای خبرنگار فارس اما حکایت دیگری را از این جلسه روایت می‌کند؛ بهمنی دیروز با مدیران عامل بانک‌ها نشستی را داشته اما نه تنها به خاطر ماجرای برداشت از حساب بانک‌ها بلکه این نشست بیشتر با توصیه‌هایی بانکی برای آماده باش ایام پایانی سال و شب عید همراه بوده است.

یک مدیر عامل بانکی که در این جلسه حضور داشت به خبرنگار فارس گفت:‌ این جلسه بیشتر برای پایان سال بود و آقای بهمنی به بانک‌ها توصیه‌هایی ویژه برای شب عید کرد.

وی درباره طرح مسأله برداشت بانک مرکزی از حساب بانک‌ها بابت مابه‌التفاوت نرخ ارز، افزود: این موضوع نیز مطرح شد ولی همانطور که قبلاً اعلام شده بانک مرکزی مجدداً از بانک ها خواست که اطلاعات تکمیلی خود را هر چه سریعتر ارسال کنند.

مدیر عامل این بانک خصوصی ادامه داد: بانک مرکزی به بانک‌ها گفت اطلاعات و گزارش‌های مربوط به استفاده خود را ارسال کنید اگر در بازار آزاد ارز نفروخته و درست از ارز خود استفاده کرده باشید مابه‌التفاوت را پرداخت می کنیم.

این فعال بانکی در ارتباط با اینکه بانک مرکزی از کدام بانک‌ها پول برداشت کرده ادامه داد: تمام بانک‌هایی که فعالیت ارزی دارند شامل این اقدام بانک مرکزی شده‌اند.

وی گفت: بانک‌های صادرات، تجارت، ملت، ملی، سامان، اقتصاد نوین، پارسیان، پاسارگاد، توسعه صادرات، سرمایه، سینا و سپه و البته سایر بانک‌هایی که از بانک مرکزی ارز دریافت کرده‌اند مشمول برداشت از حساب شده‌اند.

مدیر عامل این بانک خصوصی درباره اطلاع قبلی بانک مرکزی به بانک‌ها مبنی بر برداشت از حساب‌هایشان بیان کرد: هیچ اطلاعی توسط بانک مرکزی به بانک‌ها داده نشد و به صورت شبانه این پول از حساب‌ها برداشت شده است.

این فعال بانکی البته اشاره کرد که بانک مرکزی خیلی موافق برداشت از حساب‌ها نبود بلکه این اقدام ناشی از دستور دولت و کمیته پنج نفره بوده است.

به گفته وی، بانکی‌ها باید هر چه سریعتر و پیش از اتمام سال گزارش و اطلاعات خود را در این خصوص به بانک مرکزی ارسال کنند تا پول‌هایشان قبل از پایان سال به حساب‌ها برگردد.

وی با تأکید براینکه بحث تازه‌ای درباره برداشت از حساب بانک‌ها اعلام نشد، تصریح کرد: بیشتر جلسه دیروز درباره شب عید و تبریک سال جدید بود.

این فعال بانکی ادامه داد: بانک مرکزی به بانک ها توصیه کرد تا دستگاه‌های خودپرداز خود را در شب عید خالی نگذارند و پول نقد مورد نیاز مردم را در اختیارشان قرار دهد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید