امروزجمعه, 04 خرداد 1397-- Friday May 25 2018

ساعت 09:48:33

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

از سوی آموزش و پرورش استان اعلام شد:

جزییات ورود ۶۴ هزار دانش آموز اصفهانی به کلاس ششم ابتدایی

دوشنبه, 21 فروردین 1391 ساعت 12:52 کدخبر :3943
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : ایمنا

خبرگزاری ایمنا: کاروان ابتدایی با ۳۲۰ هزار دانش آموز و ۳۰ هزار پیش دبستانی می‌رود تا در مهرماه ۹۱ با افزایش ۶۴ هزار دانش آموز پایه ششم به یک مجموعه شش پایه ای رسمی و یک پایه غیراجباری پیش دبستانی تبدیل شده و کار خود را ادامه دهد.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پروش استان اصفهان در گفتگو با خبرنگار ایمنا موضوع تحول را تغییر نگرش به آموزش و پرورش از نهادی آموزشی به نهادی تربیتی دانست و خاطرنشان کرد: در این راستا یکی از پازل هایی که محققان و پژوهشگران تعلیم و تربیت اندیشیده اند، شش پایه شدن دوره عمومی ابتدایی است.
نجیمه باجیلان شش پایه شدن مقطع ابتدایی را فرصتی برای شناخت عمیق تر، برنامه ریزی بیشتر و افزایش تعاملات دوران کودکی دانست.
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پروش استان اصفهان تصریح کرد: در این راستا از سال ۹۰ که تغییر کتاب‌های درسی براساس برنامه ملی انجام گرفته، هر سال دو کتاب جدید تا سال تحصیلی ۹۸-۹۷ که پایان استقرار نظام جدید با حذف پیش دانشگاهی است، به نظام آموزشی افزوده خواهد شد.
وی گفت: برش تحول در ساختار آموزشی کشور از پایه پنجم انجام می گیرد و در حقیقت دانش آموزان کلاس پنجم اولین حرکت تحولی را در این نظام تجربه می کنند.
باجیلان اعلام کرد: تغییراتی که در محتوای درسی پایه ششم است از لحاظ مطالب علمی در حد اول راهنمایی، اما ادامه پنجم با نگرش و سبک ابتدایی است.
وی یکی از مشکلات این تحول شاید به نظر جامعه عجولانه را آماده نبودن محتواهای پیش نیاز پایه ششم دانست و بیان داشت: این موضوع برای مولفان پنهان نیست و در کارگروه های تخصصی دفتر پژوهش برای ۱۲ پایه در حال برنامه ریزی و تدوین است
به گفته معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پروش استان اصفهان ارائه تحول در این برهه یک عزم درون سازمانی و برون سازمانی را می طلبد.
باجیلان همچنین از تشکیل ۸ کارگروه تخصصی در استان برای هدایت این تحول در سال تحصیلی ۹۲-۹۱ خبر داد.
وی با بیان این که کمیته تحول استان از آذرماه سال گذشته کار خود را به صورت رسمی آغاز کرده است، بیان داشت: ۸ کارگروه تخصصی همچنین در تمام ۴۰ منطقه و ناحیه استان به طور متناظر تشکیل شده است.
باجیلان درخصوص محتوای پایه ششم ابتدایی گفت: دو سرفصل جدید به نام مهارت و فن آوری و تفکر و پژوهش در این پایه به سرفصل های دروس ابتدایی اضافه خواهد شد.
وی در خاتمه اعلام کرد: در راستای این تغییر و تحول در نظام آموزشی کشور، موضوع تامین فضا و نیروی انسانی را نیز مورد توجه قرار داده و برنامه ریزی های لازم را انجام داده ایم. ۵۹/

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید