امروزجمعه, 31 فروردين 1397-- Friday Apr 20 2018

ساعت 01:36:14

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 22:37:23

"جمع‌آوری نامه‌های مردمی اشتباه بود"

سه شنبه, 04 مرداد 1390 ساعت 08:21 کدخبر :1949
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : ایمنا

نامه نگاری به رئیس جمهور ابتکار عملی بود که محمود احمدی نژاد برای برقراری ارتباط با مردم برگزید.

اقدامی که در سفرهای استانی، اکیپ های جدیدی را به همراهان رئیس جمهور اضافه کرد تا نامه های مردم را دریافت کرده، تفکیک و موضع بندی کنند و به نهادهای مربوط یل دفتر ریئس جمهور ارجاع دهند.

بر اساس گزارش های رسمی، تقاضای وام و کار از جمله تقاضاهای اصلی مردم در نامه های مردم به رئیس جمهور است.
مدیرکل بازرسی و پاسخگویی به شکایات استانداری کرمان اعلام کرد در سفر احمدی نژاد به کرمان، کرمانی ها یک میلیون نامه به احمدی نژاد نوشتند. استان کرمان دو میلیون جمعیت دارد.

رییس سازمان بازرسی کشور با بیان اینکه جمع‌آوری نامه‌های مردمی به رییس جمهور از ابتدا امری اشتباه بود، گفت: اینکه مردم برای انجام یک کار ساده به رییس جمهور نامه می نویسند، نشان از نظام اداری ناتوان کشور دارد.

حجت الاسلام مصطفی‌پور محمدی در کرمانشاه در جمع خبرنگاران، ضمن انتقاد از جمع‌آوری نامه‌های مردمی در سفرهای استانی دولت، اظهارکرد: باید کارمندان ادارات به امور مردم رسیدگی کنند تا مردم مجبور نباشند برای انجام یک کار ساده به رییس جمهور نامه بنویسند. این امر نشان دهنده نظام اداری ناتوان کشور است.

وی افزود: اگر دستگاه ها در خصوص پاسخگویی به مطالبات مردم ناتوانند باید دستگاه ها را تقویت کنیم، اگر کارمندان برای رسیدگی به مشکلات ارباب رجوع بی انگیزه اند باید به آنها انگیزه بدهیم و اگر سیستم ناقص است باید آن را اصلاح کنیم تا مردم از مراجعه به دستگاه های اداری احساس رضایت کنند و مجبور نباشند برای کوچکترین مشکلات خود به رییس جمهور نامه بنویسند.

پورمحمدی در ادامه در خصوص سامانه ملی رسیدگی به شکایات اظهارکرد: این سامانه با اینکه مدت زمان کمی از تاسیس آن می‌گذرد و در خصوص آن تبلیغات کمی صورت گرفته، اما در همین بازه زمانی حدودا یک ساله ۳۰ هزار درخواست در آن ثبت شده که تقریبا ۴۰ درصد آن قابل ارزیابی و پیگیری است.

وی افزود: راه اندازی این سامانه گامی در جهت روان سازی، ساده سازی و کم هزینه کردن طرح شکایت و پاسخگویی درست است.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید