امروزدوشنبه, 31 ارديبهشت 1397-- Monday May 21 2018

ساعت 11:31:09

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

آمار دقیق آموزش و پرورش: 12 میلیون و 300 هزار دانش‌آموز و 920 هزار فرهنگی

حاجی‌‌بابایی: مدیران برای پرداخت قبوض مدرسه منتظر بخشنامه باشند

یکشنبه, 11 دی 1390 ساعت 13:38 کدخبر :3439
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری فارس

خبرگزاری فارس: وزیر آموزش و پرورش از مشخص شدن آمار جمعیت دانش‌آموزی و فرهنگیان کشور خبر داد و درباره مشکل هزینه سوخت مدارس نیز گفت: مدیران مدارس محاسبه مبلغ سوخت و نحوه پرداخت آن را بگذارند برای زمانی که بخشنامه مربوط به یارانه 50 درصدی اعلام شد.
خبرگزاری فارس: حاجی‌‌بابایی: مدیران برای پرداخت قبوض مدرسه منتظر بخشنامه باشند

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش امروز در حاشیه همایش گرامیداشت حماسه 9 دی که با حضور بسیجیان حوزه ستادی این وزارتخانه در سالن حجاب برگزار شد، در جمع خبرنگاران و در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس در خصوص عدم پرداخت 50 درصد هزینه سوخت مدارس به صورت یارانه‌ای با وجود سرمای مجدد هوا، اظهار داشت: با مسئولان ذی‌ربط در دولت در حال هماهنگی هستیم که این موضوع به صورت بخشنامه از سوی وزارتخانه‌های مربوطه صادر شود.

وی افزود: به مدیران مدارس در سراسر کشور نیز اعلام کرده‌ایم مبلغی که امسال برای سوخت مدارس می‌پردازند، 50 درصد کل هزینه است و آنها نیز کاملاً در جریان هستند بنابراین اگر فیش گاز در دستشان است منتظرند که بخشنامه صادر شود و بعداً آن را پرداخت کنند.

حاجی‌بابایی در پاسخ به این پرسش که «اگر الان در فیش‌های مدارس 50 درصد هزینه به صورت یارانه دولتی محاسبه نشده باشد، آیا بعداً به حساب مدرسه واریز می‌شود؟» گفت: خیر؛ محاسبه این مبلغ و نحوه پرداخت آن را بگذارند برای زمانی که بخشنامه آن 50 درصد اعلام شد.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: انشاءالله مشکل قطع گاز هم پیش نمی‌آید و اگر مواردی هست با استانداری‌ها و فرمانداری‌ها صحبت می‌شود و مشکل برطرف خواهد شد.


* 12 میلیون و 300 هزار دانش‌آموز و 920 هزار فرهنگی رسمی و پیمانی

وی همچنین از تعیین آمار دقیق جمعیت دانش‌آموزی و فرهنگیان خبر داد و گفت: جمعیت دانش‌آموزی کشور 12 میلیون و 300 هزار نفر و جمعیت نیروهای استخدام رسمی و پیمانی (بند "واو") حدود 920 هزار نفر است.

* برنامه‌ریزی برای رفع مشکل مدرسه در پروژه‌های مسکن مهر با احیای 4 تبصره

حاجی‌بابایی در پاسخ به پرسشی در خصوص مشکل کمبود مدرسه در پروژه‌های مسکن مهر یا تحویل نگرفتن این مدارس از سوی آموزش و پرورش اظهار داشت: امکان ندارد در جایی مدرسه ساخته شود و دانش‌آموز هم باشد، اما آن را تحویل نگیریم چرا که اگر ما هم تحویل نگیریم، دانش‌آموز خودش می‌رود و سر کلاس می‌نشیند؛ مگر اینکه در جایی مدرسه احداث شده باشد و دانش‌آموز نداشته باشیم.

وزیر آموزش و پرورش تأکید کرد: یک سر سوزن از لحاظ تجهیزات و نیروی انسانی برای این مدارس مشکل نداریم.

وی از توافق استانداران استان‌های تهران، البرز، قم و خراسان برای احداث 750 مدرسه در پروژه‌های مسکن مهر خبر داد و خاطرنشان کرد: در گذشته چهار تبصره در قانون شوراهای آموزش و پرورش وجود داشت که براساس آن در هر جا که انبوه‌سازی می‌شود، باید مدرسه آن نیز تامین شود، اما این تبصره‌ها حذف شدند؛ در حال حاضر به دنبال این هستیم که اگر این چهار تبصره احیا شود، خیلی از مشکلات به طور قانونی حل خواهد شد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید