امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 08:54:35

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

حجم ترافیک اصفهان در تعطیلات نوروزی ۲۰درصد افزایش یافت

یکشنبه, 06 فروردین 1391 ساعت 10:23 کدخبر :3888
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری مهر

اصفهان - خبرگزاری مهر: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: حجم ترافیک در ورودی و هسته مرکزی شهر در تعطیلات نوروزی حدود ۲۰درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، مصطفی نوریان با بیان اینکه در ایام تعطیلات نوروزی شاهد ورود حجم عظیم خودروهای شخصی در تقاطع های ورودی و هسته مرکزی شهر بوده‌ایم افزود: در نوروز سال جاری حجم ورودی مسافر به شهر اصفهان بی سابقه است و اکثریت میهمانان نوروزی با وسایل نقلیه شخصی به اصفهان سفر کرده اند که تبعات آن بر افزایش ترافیک شهر کاملاً محسوس و ملموس است.

وی اظهارداشت: اصفهان به عنوان شهری در مرکز کشور، علاوه بر پذیرش حجم انبوهی از مسافران به عنوان اقامتگاه دائم تعطیلات نوروزی، پذیرای طیف گسترده ای از مسافران دیگر شهرها به عنوان استراحتگاه و توقفگاه یک و دو روزه است که به دلیل پراکندگی در فضاهای شهری، ثبت اطلاعات دقیق ترافیکی امکانپذیر نیست.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان بیشترین حجم ورود خودرو در سطح معابر را مربوط به مبادی ورودی و خروجی خیابان آتشگاه و کاوه، مرکز شهر دانست و تصریح کرد: حجم ترافیک در ورودی شهر به علت توقف مسافران جهت سوال در خصوص مکان های اسکان و راهنمایی مصنوعی است. اما در مرکز شهر از ساعت ۱۱ صبح تا ۱۴ و از ساعت ۱۷ تا ۲۲ با هجوم وسایل نقلیه شخصی به معابر کم عرض مرکز شهر مواجه هستیم که همکاری، تلاش و هماهنگی مرکز مدیریت و کنترل ترافیک شهرداری و حضور مطلوب و موثر پلیس راهور در جلوگیری از مسدود شدن معابر و قفل شدن ترافیک هسته مرکزی شهر به خصوص حاشیه زاینده رود بارز و نمایان است.

وی تاکید کرد: با شروع به فعالیت سازمان های و ارگان های دولتی بر حجم ترافیک افزوده خواهد شد ضمن این که با بازگشت مسافران نوروزی شهر اصفهان خلوت تر خواهد شد.

نوریان ادامه داد: سرویس دهی مطلوب مدیریت کنترل و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری اصفهان و ایجاد خطوط ویژه رایگان اتوبوسرانی جهت انتقال و جابجایی مسافران از مراکز و ستادهای اسکان به مرکز شهر و بالعکس از برنامه ریزی های تاثیرگذار و مطلوب در کاهش ترافیک مرکز شهر و تشویق میهمانان نوروزی به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به جای خودروهای شخصی است.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید