امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 15:18:58

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

ذاکراصفهانی:

حل مشکلات اصفهان در تعامل با بخش خصوصی امکان پذیر است

شنبه, 24 اردیبهشت 1390 ساعت 11:43 کدخبر :1121
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری مهر

اصفهان - خبرگزاری مهر: استاندار اصفهان با اشاره به اینکه برای تحقق مهاجرت معکوس و جلوگیری از بزرگ شدن کلانشهرها و حاشیه‌نشینی باید اهتمام بیشتری به بخش خصوصی داشت، گفت: تعامل با بخش خصوصی راهگشای بسیاری از مشکلات استان است.

به گزارش خبرنگار مهر در اصفهان، علیرضا ذاکراصفهانی شنبه در راستای برگزاری دومین جشنواره عسل بیان داشت: خیران از ظرفیت بالایی در استان برخوردار هستند و با شرکت در کارهای عام‌المنفعه در کنار حاکمیت و دولت در راستای رشد و پیشرفت استان همت والایی را از خود نشان می‌دهند و در بخش مدرسه سازی، مسکن سازی، بهداشت و ساخت و نیز در زمینه اشتغال و صنعت حضور فعال و گسترده‌ای دارند.

وی در مورد شخصیت بزرگان شهرستان خوانسار افزود: محمد‌تقی خوانساری و سید احمد خوانساری از جمله بزرگانی هستند که نقش بزرگی در راستای ارتقای فکر و فرهنگ این کشور و مناسبات سیاسی ایران زمین داشته‌اند و بزرگان و عالمان گلپایگانی و خوانساری تأثیر شگرفی در تاریخ 150 ساله اخیر کشور داشته‌اند.

استاندار اصفهان تاکید کرد: در راستای هویت‌یابی و شناخت هر چه بیشتر این انسان‌های بزرگ و نیز اعتلای فرهنگ و علم و فقه باید تلاش کنیم.

وی اضافه کرد: گروه‌های مردم نهاد همواره در طول تاریخ جوامع مدنی حضور داشته اند و در مسیر دین و ارتقای آموزه‌های دینی گام برداشته‌اند و قدم‌های آنها در جهت خدا و خدمت به مردم بوده است.

ذاکر اصفهانی تصریح کرد: تئوری وحدت ملی برای نخستین بار در استان اصفهان مطرح شد و این مفهوم در دو سده اخیر در دنیای غرب با نام ناسیونالیسم و وحدت غرب شکل گرفته است.

وی با اشاره به عصر صفویه بیان داشت: در عصر صفویه نخستین بار با مفهوم وحدت ملی مواجه شدیم و همچنین برای نخستین بار بود که با پشتوانه فکر شیعی، هویت سیاسی شکل گرفت و این واحد سیاسی با عنوان ایران یکپارچه در بخش‌های مختلف خودش را نشان داد و حوزه تمدنی شکوهمندی را آفرید.

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: در عصر صفویه شاهد حضور دانشمندان فقیه، هنرمندان و بزرگان بوده‌ایم و حتی حوزه علوم تجربی که امروزه دنیای غرب متعلق به خودش می‌داند، ذخیره آن دوران است و ما میراث دار آن ذخیره بزرگ هستیم که باید آن را حفظ و در راستای بسط و گسترش آن تلاش کنیم.

وی با اشاره به سال جهاد اقتصادی بیان داشت: امسال باید 200 هزار شغل محقق کنیم و دولت به تنهایی نمی‌تواند از عهده چنین کاری برآید، بنابراین باید به سمت بخش خصوصی برویم و این بخش را از انزوا خارج کنیم و از حاشیه به متن بیاوریم.

ذاکراصفهانی ادامه داد: اصل 44 قانون اساسی می‌تواند سازنده باشد و نگاه گذشته که تحت تأثیر القائات غیر دینی بود را باید کنار بگذاریم و با فراهم کردن زیر ساخت‌ها، تمهیدات لازم را برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی آماده کنیم.

وی اضافه کرد: برای تحقق مهاجرت معکوس و جلوگیری از بزرگ شدن کلانشهرها و حاشیه‌نشینی باید اهتمام بیشتری به بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران داشته باشیم.

استاندار اصفهان همچنین به اشتغال‌زایی در سطح استان اشاره کرد و گفت: سال گذشته 170 هزار شغل صورت گرفته است که سهم شهرستان خوانسار بیش از تعهدی پیش‌بینی شده بود و انتظار داریم امسال نیز این امر بزرگ محقق شود.
وی در ادامه به چالش بزرگ استان اشاره کرد و افزود: بحران آب برای یک دهه ما را به چالش کشانده و هر روز بر دامنه آن افزوده می‌شود و تمام توان مدیریت استان به این مسئله حیاتی معطوف شده است.

ذاکراصفهانی تصریح کرد: برای بحران آب دو راه کوتاه مدت و بلند مدت را در دستور کار داریم که این برنامه‌ها یا در شرف انجام و یا در دست مطالعه است.

وی ادامه داد: با کمک بخش خصوصی درصدد هستیم از منابع جدید آب استان برای انتقال به زاینده رود اقدام کنیم.

استاندار اصفهان با اشاره به بهره‌برداری از 22 هزار واحد مسکونی در اصفهان بیان داشت: بهره‌برداری از این تعداد واحد مسکن مهر در طول تاریخ مسکن ایران یک اتفاق بی نظیر به حساب می آید.

وی تاکید کرد: در حال حاضر 88 هزار واحد مسکونی مهر در دست اقدام داریم که از پیشرفت فیزیکی قابل ملاحظه‌ای برخوردار است و هر دو ماه یکبار تعدادی از این واحدها را تحویل می دهیم.

ذاکراصفهانی خاطرنشان کرد: واحد هایی که آماده بهره برداری است از خدماتی همچون فضای سبز، مسجد، درمانگاه برخوردار است.

وی همچنین به قیمت تمام شده واحدهای مسکونی اشاره کرد و اظهار داشت: این واحدها با 22 میلیون تومان تسهیلات چهار درصد احداث شده است به طوری که هر زوج جوان می تواند با 50 میلیون تومان صاحب مسکن شود.

استاندار اصفهان تصریح کرد: در استان اصفهان هشت هزار واحد تولیدی فعالیت دارند و تمام تلاش ما بر این است که آنها را حفظ کنیم و برای توسعه واحدهای تولید در اصفهان گام برداریم .

وی به توسعه گردشگری در شهرستان خوانسار اشاره کرد و بیان داشت: سرمایه‌گذاری در بخش صنعت توریسم و گردشگری می تواند به اقتصاد شهرستان کمک فراوانی کند چون خوانسار از استعدادهای بالای طبیعی برخوردار است و بستر مناسبی برای گردشگری محسوب می شود.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید