امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 22:27:55

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

غفوری فرد در گفتگو با مهر :

خاتمی برای ورود به فعالیت‌های انتخاباتی اصرار فراوانی دارد

دوشنبه, 21 شهریور 1390 ساعت 10:09 کدخبر :2422
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری مهر

عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین با تاکید بر اینکه گروه های مختلف اصلاح طلب در حال فعالیت برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی هستند، گفت: خاتمی اصرار زیادی دارد که وارد فعالیت انتخاباتی شوند و مذاکراتی را در این راستا انجام داده است.

حسن غفوری فرد در بازدید از خبرگزاری مهر در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری درباره فعالیت انتخاباتی اصلاح طلبان با تاکید بر اینکه اوج فعالیت های هر تشکل سیاسی  حضور در انتخابات است اظهار داشت: هر حزب و گروهی که خودش را از حضور در انتخابات محروم کند عملا خود را از دایره فعالیت های سیاسی حذف کرده است بر این مبنا اعتقاد دارم اصلاح طلبان در انتخابات شرکت می کنند.

اقدامات اصلاح طلبان در مجلس ششم و فتنه 88 آنها را نابود کرد

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سئوالی پیرامون شانس اصلاح طلبان در انتخابات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: میزان موفقیت اصلاح طلبان به نحوه عملکرد و نحوه برخوردشان بستگی دارد، اصلاح طلبان با اقداماتشان در مجلس ششم ، شورای شهر اول و فتنه 88 خودشان را نابود و ضربات سنگینی را به خود وارد کردند.

اعلام برائت اصلاح طلبان از فتنه 88 و مجلس ششم شرط حضور اقلیت آن ها در مجلس آینده

غفوری فردافزود: اگر اصلاح طلبان بتوانند اشتباهات مجلس ششم خود را جبران کنند یا حداقل از کسانی که آن اشتباهات را در مجلس ششم انجام دادند اعلام برائت کرده و برائتی شفاف از سران فتنه داشته باشند و چهره های منطقی و معقول را برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی معرفی کنند شانس دارند که به عنوان یک اقلیت در مجلس نهم حضور داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه اصلاح طلبان در مجلس آینده قطعا در اقلیت خواهند بود تصریح کرد: اکثریت مجلس نهم در اختیار اصولگرایان خواهد بود.

خاتمی برای ورود به فعالیت های انتخاباتی اصرار زیادی دارد

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شوای اسلامی با تاکید بر اینکه گروه های مختلف اصلاح طلب در حال فعالیت برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی هستند گفت: خاتمی اصرار زیادی دارد که وارد فعالیت انتخاباتی شوند و مذاکراتی را در این راستا انجام داده است.

غفوری فرد با بیان اینکه شرط و شروط هایی که اصلاح طلبان می گذارند در واقع مقدمه ای است برای حضورشان در انتخابات اظهار داشت: اصلاح طلبان به خوبی می دانند که نظام شروط آن ها را نمی پذیرد اما با بیان این شروط در حقیقت به دنبال اعلام حضور غیر مستقیم هستند.

وی اظهارات بهزاد نبوی مبنی بر اینکه ما باید به شرایط سال 72 برگردیم یعنی خود را برای انتخابات آینده آماده کنیم  و اظهارات اخیر موسوی خوئینی ها را نمایانگر تلاش اصلاح طلبان برای حضور در انتخابات دانست.
اصلاح طلبان تلاش می کنند از وجه هاشمی استفاده کنند

وی با اشاره به اینکه سر لیست بخشی از اصلاح طلبان محسن هاشمی است گفت: اصلاح طلبان ضربه سختی به آقای هاشمی در انتخابات مجلس ششم زده اند و به نظر من اگر بخواهند خودشان را زیر چتر آقای هاشمی مخفی کنند ضربه سخت تری به ایشان خواهند زد،  بنده فکر می کنم آقای هاشمی  با درایت تر از آن هستند که با طناب اصلاح طلبان به چاه برود.

غفوری فرد افزود: اصلاح طلبان تلاش می کنند از وجه آقای هاشمی استفاده کنند که قرار دادن محسن هاشمی در سر لیست گروهی از اصلاح طلبان نمایانگر این امر است.

محسن هاشمی، بیطرف، کواکبیان و عارف سر لیست های اصلاح طلبان در انتخابات آینده هستند

وی با اشاره به اینکه اصلاح طلبان چند گروه هستند که احتمالا در نهایت با هم هماهنگ خواهند شد، گفت: محمد رضا عارف و حبیب الله بیطرف از یک لیست، محسن هاشمی از لیست دیگر و مصطفی کواکبیان سر لیست های سه لیست انتخاباتی اصلاح طلبان خواهند بود.

غفوری فرد در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه اپوزسیون خواستار تحریم انتخابات هستند اگر اصلاح طلبان بخواهند در انتخابات شرکت کنند چه جوابی به آن ها می دهند تاکید کرد: عقلای اصلاح طلب می دانند  وزنی ندارند که تحریم شان در عرصه انتخابات تاثیر گذار باشد لذا اظهاراتی را مانند اینکه ما نباید در از نظام قهر کنیم را مطرح می کنند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید