امروزجمعه, 04 خرداد 1397-- Friday May 25 2018

ساعت 02:07:50

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

گزارش خبرنگار مهر از لندن/

درخشش پارالمپیکی‌های ایران با سه مدال طلا/ امید به طلاهای بیشتر

یکشنبه, 12 شهریور 1391 ساعت 09:52 کدخبر :4465
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری مهر


خبرگزاری مهر - گروه ورزشی: در حالی که تنها سه روز از چهاردهمین دوره بازی‌های پارالمپیک گذشته، درخشش ورزشکاران ایران در این دوره از بازی‌ها تاکنون کسب سه مدال طلا و یک برنز را به همراه داشته که امیدواری برای کسب مدال‌های بیشتر را افزایش داده است.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به لندن، در این دوره از بازی ها که از روز نهم شهریورماه به طور رسمی آغاز شد، ابتدا ساره جوانمردی در رقابتهای تیراندازی موفق شد نخستین مدال کاروان وررزش ایران را به رنگ برنز بر گردن بیاویزد تا راه مدال آوری سایر ورزشکاران باز شود.

در روز سوم این رقابتها اما درخشش ورزشکاران مرد کاروان دلوار ایران را طلایی کرد. ابتدا جلیل باقری در رقابت های پرتاب وزنه با 11 متر و 63 سانتیمتر عنوان قهرمانی و مدال طلای بازی های پارالمپیک لندن را به خود اختصاص داد.

در ادامه این نادر مرادی بود که در رقابتهای وزنه برداری درخشش ورزشکاران ایران را ادامه داد و با بلند کردن وزنه 196 کیلوگرمی عنوان قهرمانی و مدال طلا را از آن خود کند. مرادی حتی برای زدن رکورد پارالمپیک هم خیز برداشت اما در مهار وزنه 203 کیلوگرمی ناکام ماند.

اما در ادامه رقابت های دوومیدانی، محسن کائیدی در پرتاب نیز سومین مدال طلا را برای کاروان پارالمپیک ایران به ارمغان آورد. کائیدی برای کسب مدال طلا نیزه را به میزان 38 متر و 38 سانتیمتر پرتاب کرد تا ضمن کسب عنوان قهرمانی سومین مدال ورزش کشورمان را بر گردن بیاویزد.

با کسب این چهار مدال کاروان ورزش ایران در چهاردهمین دوره بازی های پارالمپیک در پایان روز سوم در رده سیزدهم جدول رده بندی قرار گرفت.

چهاردهمین دوره بازی‌های پارالمپیک لندن از 8 تا 18 شهریورماه به میزبانی لندن برگزار می‌شود. کاروان ورزش ایران با 79 ورزشکار جانباز و معلول در 13 رشته ورزشى (10 رشته جانبازان و معلولان و 3 رشته نابینایان و کم‌بینایان) با شعار "توکل، تلاش، میثاق با شهدا" در این دوره از بازی‌ها شرکت کرده است.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید