امروزدوشنبه, 31 شهريور 1399-- Monday Sep 21 2020

ساعت 02:40:38

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

در ۶ ماه ابتدای سال جاری در شهرستان چادگان

دریاچه ی سد زاینده رود، جان ۴ جوان را گرفت

سه شنبه, 19 مهر 1390 ساعت 10:31 کدخبر :2748
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : ایمنا

تصادفات در شهرستان چادگان ۲/۱۱ درصد کاهش یافت
خبرگزاری ایمنا: مسئول امور پایگاه های اورژانس پیش€Œبیمارستانی شهرستان چادگان€Œ گفت: در ۶ ماه نخست سال جاری، ۴ مرد جوان بر اثر شنا در رودخانه€Œی سد زاینده€Œرود، غرق شده و جان خود را از دست دادند.

به گزارش ایمنا، مسئول امور پایگاه€Œهای اورژانس پیش€Œبیمارستانی شهرستان چادگان€Œ افزود: مرکز فوریتهای پزشکی این شهرستان در ۶ ماهه نخست سال جاری در ۵۸۶ ماموریت شامل ۱۵۴ ماموریت تصادفی و ۴۳۲ ماموریت غیرتصادفی شرکت کرده است.
حسن نظری تعداد موارد بستری شده در ماموریتهای تصادفی و غیرتصادفی را به ترتیب ۱۰۶ و ۱۲۳ نفر عنوان و تصریح کرد: در ۶ ماه نخست امسال، ۱۹ نفر در این شهرستان بر اثر حوادث مختلف جان خود را از دست دادند که تعداد فوت شدگان بر اثر حوادث رانندگی، غرق شدگی در دریاچه ی سد زاینده€Œرود و بیماری به ترتیب ۲، ۴ و ۱۳ نفر بوده است.
وی با بیان اینکه ماموریتهای تصادفی و غیرتصادفی اورژانس پیش€Œبیمارستانی این شهرستان در ۶ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب با ۲/۱۱ درصد کاهش و ۸/۱۷ درصد افزایش مواجه بوده است، اظهار داشت: تعداد حوادث ویژه شهرستان چادگان در ۶ ماهه نخست سال ۸۹، ۲ مورد بود که این میزان در مدت مشابه امسال به صفر رسیده است.
مسئول امور پایگاه های اورژانس پیش بیمارستانی شهرستان چادگان، با اشاره به اینکه تکنسین€Œهای فوریتهای پزشکی این شهرستان در ۶ ماه ابتدای امسال موفق شدند کودکی ۴ ساله را از مرگ حتمی نجات دهند، افزود: مرکز فوریتهای پزشکی شهرستان چادگان از ابتدای امسال با برگزاری دوره€Œهای آموزش احیای قلبی ریوی نسبت به آموزش این مهارت€Œها به ۱۳۸ نفر دانش€Œآموز و اقشار جامعه در قالب ۳۴ ساعت آموزشی اقدام کرده است.
نظری با اشاره به جمعیت ۳۵ هزار نفری چادگان، تصریح کرد: مرکز فوریت€Œهای پزشکی شهرستان چادگان با تعداد ۲ پایگاه اورژانس پیش€Œبیمارستانی و ۱۲ نفر پرسنل در حال ارائه خدمات فوریت€Œهای پزشکی به شهروندان است.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید