امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 19:54:31

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

برنا گزارش می‌دهد؛

در شبکه‌های اجتماعی به چه مواردی توجه کنیم؟/چشم‌هایی که رایانه شما را دید می‌زنند

سه شنبه, 01 آذر 1390 ساعت 13:22 کدخبر :3139
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : برنا

زمانی که دیگر از رایانه خود استفاده نمی‌کنید آن را از شبکه اینترنت جدا کنید، اتصال همیشگی به اینترنت احتمال حمله ویروسی را افزایش می‌دهد.
به گزارش خبرنگار برنا،شناسایی افرادی که به رایانه شما دسترسی دارند کار ساده‌ای است،اما شناسایی افرادی که از راه دور می‌توانند به اطلاعات رایانه شما دسترسی پیدا کنند به راحتی نیست. تا زمانی که شما یک رایانه متصل به اینترنت دارید، امکان دسترسی به اطلاعات شما وجود داد اما برخی عادات ساده میتواند این خطرات را کاهش دهد و فعالیتی امن‌تر در فضای مجازی را به دنبال داشته باشد. رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس فتا ناجا در این زمینه توصیه‌هایی دارد.

رایانه خود را قفل کنید
حتی اگر چند قدم و برای چند دقیقه از آن دور می‌شوید همین زمان برای کسانی که بخواهند اطلاعات شما را سرقت و یا پاک کنند، کافی است. قفل کردن رایانه این امکان را از دیگران می‌گیرد و مانع می‌شود که بتوانند به راحتی از رایانه شما استفاده کنند.

قطع اتصال به شبکه اینترنت
زمانی که دیگر از رایانه خود استفاده نمی‌کنید آن را از شبکه اینترنت جدا کنید، اتصال همیشگی به اینترنت احتمال حمله ویروسی را افزایش می‌دهد. هکرها ممکن است از این طریق به رایانه شما نفوذ کنند. خاموش کردن رایانه یا مودم،جدا کردن کابل اینترنت یا خاموش کردن انکان اتصال بدون سیم، از راه‌های کاهش ریسک استفاده از شبکه است. در همین حال وقتی به اینترنت وصل هستید، اطمینان حاصل کنید که فایروال شما فعال است.

بررسی تنظیمات امنیتی
اکثر نرم افزارها،از جمله مرورگرها و سرویس‌های ارائه دهنده ایمیل، خدماتی را ارائه می‌کنند که می‌توانید با توجه به نیاز خود آن ها را تنظیم کنید، فعال کردن این ویژگی‌های خاص، برای افزایش راحتی و سرعت دسترسی به اطلاعات و انجام کارها ممکن است شما را آسیب پذیر تر کند. مثلا ذخیره کردن پسورد ورود به ایمیل بسیار خطرناک است. همچنین بسیار مهم است که تنظیمات امنیتی نرم افزارهای خود را چک کنید. به دقت بدانید که هر نرم افزار یا سرویس خدمات اینترنتی به چه بخش‌هایی از اطلاعات موجود بر روی رایانه شما دسترسی دارند. اگر از شبکه‌های مجازی استفاده می‌کنید پس از هر تغییر در نوع تنظیمات این شبکه‌ها که توسط شرکت ارائه دهنده صورت می‌گیرد دقت کنید که آیا تنظیمات امنیتی به شکل دلخواه شماست یا تغییر کرده است.

گرفتن پشتیبان از اطلاعات
همیشه امکان دارد اطلاعات شما از بین برود. به طور منظم اطلاعات مهم خود را بر روی دیسک یا حافظه جانبی ذخیره کنید. بهتر است با قرار دادن رمز ورود برای دسترسی به اطلاعات ذخیره شده بر روی سی دی و یا حافظه جانبی از آن‌ها مراقبت بیشتری کنید. محل و نحوه نگهداری از این اطلاعات نیز اهمیت دارد.مثلا به هیچ عنوان حافظه جانبی خود را در برابر نور شدید، گرما و رطوبت و یا جریان مغناطیسی و الکتریسیته قرار ندهید. همچنین توجه کنید که عمر سی‌دی و یا دی وی دی‌ها چندان بلند نیست.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید