امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 14:22:23

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

در گفتگو با مهر عنوان شد:

دستبندهای الکترونیکی جایگزین زندان/ تولیدکنندگان نمونه ارائه کنند

چهارشنبه, 27 اردیبهشت 1391 ساعت 10:28 کدخبر :4098
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری مهر

رئیس سازمان زندانهای کشور از جایگزینی تکنولوژی و یا همان دستبندهای الکترونیکی به جای زندان برای متهمان خبرداد و افزود: تولیدکنندگان داخلی یا نخبگان می‌توانند برای شرکت در مناقصه تولید این دستبندها نمونه کار ارائه کنند.

غلامحسین اسماعیلی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد اجرای قانون حبس الکترونیک که در برنامه پنجم توسعه به آن اشاره شده گفت: در این قانون آمده است که بخشی از بزهکاران را با ساز و کار قانونی به جای نگهداری در حبس و زندان دارای حصار در خارج از زندان تحت مراقبتهای الکترونیکی قرار دهیم.

رئیس سازمان زندانها افزود: استفاده از این تکنولوژی در هر حال هم به نفع افراد هست و هم به نفع سازمان زندانها است زیرا موجب کاهش جمعیت زندانیان می شود.

رئیس سازمان زندانها در مورد امنیت این روش برای کنترل زندانیان گفت: در مطالعات ما دیده شده است که اگر مجرمی خواست این تکنولوژی را به نوعی از کار بیاندازد به سرعت سیستم هشدار داده و متهم در هر مکانی که باشد ردیابی و دستگیر می شود.

اسماعیلی اظهار داشت: مطالعات بسیار زیادی در مورد حبس الکترونیک انجام شده است و هم اکنون به دنبال بستن قرارداد هستیم. البته این بحث هم مطرح است که این طرح به صورت مناقصه محدود اجرا شود یا عمومی که در حال مطالعه هستیم.

رئیس سازمان زندانها در پاسخ به اینکه آیا شرکتهای داخلی توانسته اند نمونه هایی را به شما معرفی کنند گفت: هنوز هیچ تولیدکننده داخلی نمونه ای ارائه نکرده است ولی برخی گفته اند ما می توانیم بسازیم ولی ما به عنوان بهره بردار به دنبال نمونه عینی موجود هستیم. اگر ساختند و ارائه دادند از نمونه داخلی استفاده می کنیم.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید