امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 02:18:34

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

اختصاصی مهر /

دستور احمدی‌نژاد به وزیر کشور درباره حفظ امنیت دانشمندان کشور

سه شنبه, 15 شهریور 1390 ساعت 18:53 کدخبر :2347
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری مهر

یک عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی از دستور محمود احمدی‌نژاد به وزیر کشور درباره حفظ امنیت دانشمندان خبر داد و گفت: وزارت کشور در مقام عمل نتایج خوبی داشته است اگرچه به این مقدار راضی نیستیم و بیشتر از این باید در زمینه حفاظت از نخبگان علمی کشورمان سرمایه‌گذاری صورت گیرد.

حجت‌الاسلام محمد محمدیان در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این خبر گفت: موضوع حفاظت از دانشمندان و نخبگان علمی کشور را در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی در حضور رئیس جمهور مطرح کردیم و رئیس جمهور نیز دستورهای خوبی خطاب به وزیر کشور صادر کردند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید شد که کارهای امنیتی در راستای حفاظت از دانشمندان و نخبگان علمی کشور به طور نظام یافته و با توجه به همه ابعاد قضیه صورت گیرد تا علاوه بر اینکه تدابیر حفاظتی درنظر گرفته می‌شود، زندگی آنها نیز با اخلال مواجه نشود و بتوانند به کارهای علمی‌شان نیز بپردازند.

تاکید بر حفظ حالت عادی دانشگاه‌ها در عین تدابیر امنیتی برای حفاظت از دانشمندان

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد: در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید شد حفظ امنیت دانشمندان و نخبگان علمی کشورمان به نوعی صورت گیرد که در عین اینکه آرامش خاطرشان تامین می‌شود، حالت عادی در فضای دانشگاه‌ها نیز حفظ شود.

مصوبات شورای عالی امنیت ملی درباره امنیت دانشمندان

حجت‌الاسلام محمدیان به اقدامات شورای عالی امنیت ملی برای حفاظت از نخبگان علمی کشورمان نیز اشاره کرد و گفت: این موضوع از طریق شورای عالی امنیت ملی نیز پیگیری شده و این شورا مصوبات خوبی در این زمینه داشته است.

وی از جهاد علمی به عنوان هدف اصلی در نظام جمهوری اسلامی ایران نام برد و گفت: دشمن متوجه شده است که امروز هدف اصلی در نظام جمهوری اسلامی موضوع جهاد علمی است لذا امروز خط مقدم مبارزه، در دانشگاه‌ها رقم خورده است و همان طور که می‌بینیم شهیدان امروز کشورمان شهیدان علمی و دانشگاهی هستند.

حجت‌الاسلام محمدیان خاطرنشان کرد: به طور طبیعی فضای جامعه باید فضای هوشیاری باشد و همه مردم متوجه این فضا باشند لذا مسئولیت فقط بر عهده نیروهای امنیتی نیست و آحاد مردم باید در این زمینه هوشیاری خود را داشته باشند. مسئولین نظام بخصوص نیروهای امنیتی نیز در این بخش مسئولیت خاص خود را دارند و اقدامات خوبی انجام گرفته است اما امیدواریم به کمال خودش برسد.

وزیر علوم شخصاً موضوع امنیت دانشمندان را پیگیری می‌کند

به گزارش مهر، غلامرضا خواجه سروی - معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم نیز روز گذشته در حاشیه چهلمین روز شهادت "داریوش رضایی‌نژاد" دانشجوی شهید دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: "وزیر علوم شخصاً دارد مسئله امنیت دانشمندان و نخبگان علمی کشورمان را پیگیری می‌کند تا امنیت دانشمندان تا جایی که مربوط به دانشگاه‌ها می شود تحقق پیدا کند. هر چند که دستگاه‌های مختلفی که مسئول حفظ امنیت دانشمندان هستند وظایف خود را انجام می‌دهند."

امانت داری و اخلاق مداری

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید