امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 16:36:54

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

رییس پلیس فتا خبر داد:

دستگيري سارق اينترنتي ۳ هزار عكس خانوادگي در اصفهان

دوشنبه, 07 آذر 1390 ساعت 13:12 کدخبر :3189
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : ایمنا

خبرگزاری ایمنا: سارق اينترنتي كه با دسترسي به اطلاعات رايانه شخصي يكي از شهروندان اصفهاني تعداد سه هزار عكس خانوادگي و خصوصي را از وي سرقت كرده بود، توسط ماموران پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات استان اصفهان شناسايي و دستگير شد.

به گزارش ایمنا سرهنگ ستار خسروي، رييس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات استان اصفهان با اعلام این خبر اظهار داشت: در پي دادخواهي يكي از شهروندان اصفهاني مبني بر اينكه فرد ناشناسي از طريق ارسال ايميل وي را تهديد به انتشار تصاوير شخصي و خانوادگي در محيط اينترنت مي كند موضوع در دستور كار ماموران و كارآگاهان اين پليس قرار گرفت.
وي افزود: با انجام تحقيقات گسترده ميداني و پيگيري هاي تخصصي در فضاي سايبر ، نهايتا متهم به نام " فرزاد _ ط" ۱۸ ساله شناسايي و در يك عمليات غافلگيرانه در سپيده دم يكي از روزهاي پاييزي دستگير و در بازرسي از منزل وي يك دستگاه لپ تاپ و يك عدد هارد اينترنال لپ تاپ كه در داخل يخچال منزل به طرز ماهرانه اي جاسازي كرده بود، كشف و ضبط و به اين پليس منتقل شد.
خسروی با اشاره به اينكه در بررسي هاي انجام شده مشخص شد متهم تعداد سه هزار عكس خانوادگي از اين شهروند سرقت كرده است، تصریح نمود: در بازجويي از اين هكر جوان وي انگيزه خود را از سرقت اطلاعات شخصي اين شهروند اخاذي وجه نقد عنوان كرد.
رييس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات استان به شهروندان هشدار داد: تصاوير شخصي و خانوادگي را حتي الامكان بر روي سيستمهاي متصل به اينترنت نگهداري نكنيد.
خسروی با بيان اينكه بر روي فلش مموري ها و حافظه هاي جانبي كه به طور روزمره با آنها سروكار داريد ، هرگز تصاوير شخصي و خانوادگي و اطلاعات محرمانه خود را نگهداري نكنيد ادامه داد :از دسترسي افراد بيگانه به سيستم هاي رايانه اي خود جلوگيري كنيد.
وی در پايان خاطر نشان كرد: متهم به همراه پرونده جهت سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضايي شد. ۵۹/

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید