امروزسه شنبه, 01 خرداد 1397-- Tuesday May 22 2018

ساعت 10:38:04

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

در اصفهان صورت گرفت/

دستگیری حرفه‌ای ترین سارق خودرو در کشور

چهارشنبه, 04 خرداد 1390 ساعت 07:41 کدخبر :1271
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری مهر

اصفهان - خبرگزاری مهر: رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان گفت: حرفه ای‌ترین سارق خودروی کشور درحین ارتکاب سرقت باضرب گلوله کاراگاهان پلیس آگاهی دستگیر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ حسین حسین زاده صبح سه شنبه در نشست خبری از دستگیری یکی از حرفه ای ترین سارقین خودرو کشور خبرداد و اظهارداشت: در اصفهان یکی از حرفه ای ترین وبا سابقه ترین سارقان خودرو با سرقت 180 خودرو دستگیر شد.

وی افزود: منصور- ق 43 ساله یکی از سارقان حرفه ای وسابقه دار اهل کرمانشاه و ساکن در اصفهان است که طی چهار سال گذشته بیش از 180دستگاه اتومبیل را در پنج استان کشوربه سرقت برده است.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان با بیان اینکه این سارق سابقه کیفری درپرونده خود دارد و سرقتهایش از انواع خودرو های سواری زانتیا ،پژوه206 ،405 ونیسان است، تصریح کرد: این سارق پس ازماهها تلاش توسط کارآگاهان پلیس استانهای سیستان بلوچستان، تهران، قم، کرمانشاه و استان اصفهان شناسایی و در روز29اردیبهشت ماه سال جاری در حین ارتکاب جرم به ضرب گلوله ماموران در استان اصفهان دستگیر شد.

وی ادامه داد: این مجرم خودروهای مسروقی را در پارکینگ شخصی خود در حاشیه شهر جمع آوری و سپس تمامی موارد ومدارک قابل شناسایی آنها را با اسناد جعلی خودروهای تصادفی و اسقاطی مشابه که به قیمت ارزان خریداری کرده، تعویض وبه فروش می رسانده است.

حسین زاده با اشاره به اینکه این سارق با همکاری سه شرور بلوچی اقدام به فروش خوردرها در مرزهای شرقی کشور می کرده است ، افزود: این مجرم از نظر مالی مرفه است ومتاسفانه یک مجرم به عادت محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه اکثر سرقتها مربوط به خودروهایی که فاقد تجهیزات ایمنی نظیر دزدگیر، قفل فرمان بوده و یا در محل های تاریک ونامناسب پارک شده اند، تاکید کرد: شهروندان باید از امنیت خودروی خود هنگامی که از در فاصله دوری از خودروی خود هستند اطمینان حاصل کنند.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان در خصوص شدت عمل قضایی و نحوه برخورد با این گونه مجرمان بیان داشت: ناتوان سازی از بهترین حکم های قابل اجرای اسلامی برای مجرمین است و مجرمان حرفه ای باید از انجام این عمل، طبق احکام اسلامی ناتوان شوند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید