امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 20:04:16

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

حسین‌زاده خبر داد:

دستگیری دو کلاهبردار یک میلیاردی در اصفهان

شنبه, 29 مرداد 1390 ساعت 15:48 کدخبر :2179
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری مهر

اصفهان - خبرگزاری مهر: رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان گفت: دو مجرم حرفه‌ای که به وسیله چاپ آگهی در روزنامه، مبلغ یک میلیارد ریال از مردم کلاهبرداری کرده بودند دستگیر شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین حسین‌زاده پیش از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: به دنبال شکایات مردم، مبنی بر کلاهبرداری یک شرکت تجاری از طریق چاپ آگهی مناقصه و مزایده، موضوع در دستور کار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری این پلیس قرار گرفت.

وی اظهار داشت: در تحقیقات کارآگاهان مشخص شد دو نفر با استفاده از نام یک شرکت قلابی اقدام به چاپ آگهی مناقصه جعلی در روزنامه‌های کثیرالاانتشار و محلی کرده و از علاقمندان خواسته‌اند تا مبلغی را به حساب شرکت واریز کنند.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان با بیان اینکه مجرمان حرفه‌ای بالغ بر یک میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند، تصریح کرد: مالباختگان بدون هیچ اطلاعی از موضوع سوءاستفاده و تنها به دلیل اعتماد به آگهی روزنامه اقدام به پرداخت مبلغ درخواستی کرده بودند.

حسین‌زاده اضافه کرد: سرانجام با پیگیریهای گسترده کارآگاهان، این دو نفر در شهرستان بندرعباس شناسایی و با نیابت قضایی دستگیر و به اصفهان منتقل شدند.

وی بیان داشت: متهمان وقتی با مدارک و مستندات پلیس مواجه شدند به ناچار به عمل مجرمانه خود اقرار کردند که در این خصوص پرونده تشکیل و هر دو جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان ادامه داد: یکی از موضوعاتی که همواره پلیس آگاهی را نگران کرده، کلاهبرداری با سوءاستفاده از آگهی‌های چاپ شده در نیازمندی‌های روزنامه‌ها است که در این خصوص باید متذکر شویم که مردم نباید به صرف چاپ آگهی در روزنامه به آن اعتماد کرده و مبلغ درخواستی را به شماره حسابهای ارائه شده پرداخت کنند.

وی تاکید کرد: متاسفانه هیچ قید و بندی برای چاپ آگهی وجود ندارد و هر کس هر مطلبی را با پرداخت مبلغ ناچیزی در روزنامه‌ها چاپ کرده و به راحتی از سادگی و غفلت مردم سوء استفاده می‌کند که لازم است در این خصوص هم تمهیدات لازم از سوی وزارت ارشاد و نظارت بر چاپ آگهیها صورت گیرد تا دیگر شاهد وقوع این گونه جرایم در سطح جامعه نباشیم.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید