امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 01:04:15

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

پلیس و حوادث در 7 روز؛

دستگیری مرد همسرکش پس از 12 سال/ 2 جنایت برسر تقسیم ارثیه

پنجشنبه, 12 آبان 1390 ساعت 12:48 کدخبر :2990
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری مهر

دستگیری مرد همسرکش پس از 12 سال، اعدام سرکردگان باندهای ترانزیت شیشه، وقوع دو جنایت برسر تقسیم ارثیه و ... از مهمترین اخبار حوادث و پلیسی این هفته بودند.

به گزارش خبرنگار مهر، بعد از ظهر یکشنبه مأموران کلانتری تهرانپارس به دنبال تماس تلفنی مرد جوانی که از قتل خواهرش خبر می‌داد، راهی محل جنایت شدند. آنها به محض ورود به آپارتمان با جسد خونین زهرا- 37 ساله- روبه‌رو شدند که با 30 ضربه کارد به قتل رسیده بود. مرد جوانی که در محل حادثه حضور داشت، به مأموران گفت: دقایقی قبل خواهرزاده‌ام امید- 17 ساله- با من تماس گرفت و گفت پدرش در یک درگیری مادر وی را با قمه و کارد مجروح کرده است. بعد هم از من خواست هر چه سریع‌تر خودم را به خانه آنها برسانم. من هم با عجله به اینجا آمدم اما افسوس که خواهرم به طرز دلخراشی کشته شده بود. بدین ترتیب با اعلام موضوع به حسین روشن- بازپرس کشیک ویژه قتل- تحقیقات تیم جنایی در این باره آغاز شد.

خواهر مقتول که از شنیدن خبر قتل زهرا بشدت شوکه بود، به کارآگاهان گفت: حدود 2 ماه قبل زهرا از همسرش حمید که معتاد و بداخلاق بود، جدا شد. او سالها خواهرم را عذاب داده بود اما زهرا به خاطر تنها پسرش در تمام این سال‌ها سوخته و ساخته بود. همه بدبختی‌ها را نیز تحمل کرد تا این که صبرش تمام شد و نتوانست به این زندگی پرتنش ادامه دهد. پس از طلاق هم به خانه پدری برگشت. پسرش امید هم در خانه‌ای که نیمی از آن به نام مادرش بود، همراه با پدرش زندگی می‌کرد.

صبح یکشنبه امید تلفنی با مادرش تماس گرفت و گفت تصادف کرده و پایش شکسته است. بنابراین خواهرم با ناراحتی راهی خانه همسر سابقش شد. او به من گفت می‌خواهد امید را با خود به خانه پدری بیاورد تا از او مراقبت کند اما هنوز یک ساعت از رفتنش نگذشته بود که امید با برادرم تماس گرفت و از درگیری خونین پدر و مادرش خبر داد. بدین ترتیب همزمان با انتقال جسد به پزشکی قانونی، تحقیقات پلیسی از سوی کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی برای دستگیری پدر و پسر فراری آغاز شد. صبح دو شنبه امیر که در خانه مادربزرگش مخفی شده بود به ماموران پلیس آگاهی تحویل داده شد.

برخورد با فروشندگان سلاح سرد

سه شنبه این هفته طرح جلوگیری از عرضه و فروش سلاحهای نامتعارف و سرد در سطح شهر به صورت سراسری اجرا شد. در این طرح ماموران فرماندهی انتظامی تهران بزرگ ضمن شناسایی واحدهایی که سلاحهای نامتعارف و سرد می فروختند، آنها را پلمپ کردند.

رئیس پلیس تهران با اعلام این خبر افزود: از ابتدای سال تاکنون این طرح در چند مرحله به صورت گسترده و در سطح شهر اجرا شد که طی آن با فروشندگان، عرضه کنندگان و حاملان سلاح سرد برخورد شد.

ساجدی نیا با اعلام اینکه این واحدها بدون مجوز و غیر قانونی فعالیت می کنند از شهروندان خواست در صورت مشاهده فعالیت این واحدها مراتب را از طریق 110 به پلیس اطلاع دهند.

دستگیری زائران ایران در عربستان

افرادی که در عربستان دستگیر شدند با ویزای جعلی به این سفر رفته بودند. سرداراسماعیل احمدی مقدم با اعلام این موضوع اظهار داشت: این افراد با جعل پاسپورت به مدینه سفر کرده بودند که از سوی ماموران عربستانی شناسایی و دستگیر شدند. متاسفانه سال گذشته شورای حج با تصویب قانونی مقرر کرد افراد متمکن به صورت انفرادی به سفر حج اعزام شوند.

وی ادامه داد: این افراد با پاسپورتهای شخصی به سفر اعزام شدند که این امر به یک آفت تبدیل شده و شاهد افزایش ویزای جعلی در این زمینه هستیم. باید منتظر ماند تا این افراد از سفر بازگردند.

دستگیری مرد همسرکش پس از 12 سال

مرد جنایتکاری که پس از قتل همسرش در شهرستان سپیدان 12 سال با هویت جعلی زندگی می‌کرد سرانجام در دام ماموران گرفتار شد. رسیدگی به این پرونده از تابستان سال 78 در دستور کار پلیس شهرستان سپیدان قرار گرفت.

ماموران پلیس پس از اطلاع از قتل زن جوانی در خانه ی او حاضر شدند و با جسد " زهرا " در حالی که با ضربه های کارد از پا در آمده بود روبه رو شدند . در نخستین بررسی ها با توجه به اینکه هیچ وسیله ای از خانه سرقت نشده و قاتل به راحتی و بدون هیچ مقاومتی وارد آنجا شده بود کارآگان احتمال دادند " زهرا " از سوی یک آشنا به قتل رسیده است.

در ادامه تیم جنایی در تحقیقات محلی دریافتند مقتول با شوهرش اختلاف داشته و آنها مدام با یکدیگر درگیری داشتند. با کشف این سرنخ احتمال قتل از سوی همسر " زهرا" قوت گرفت و ماموران برای دستگیری او راهی محل کارش شدند اما همزمان با این جنایت رحیم _ همسر مقتول _ ناپدید شده بود که این موضوع احتمال قتل از سوی او را قوت بخشید.


با گذشت 12 سال از این جنایت ماموران مخفی گاه قاتل فراری را شناسایی کرده و اورا در عملیاتی دستگیر کردند. مرد جنایتکار پس از انتقال به اداره آگاهی ابتدا سعی داشت با مشخصات جعلی خود را بی گناه نشان دهد اما وقتی راز خود را فاش شده دید لب به اعتراف گشود و گفت: به خاطر اختلافات قدیمی با همسرم او را به قتل رساندم و در این مدت در شهرهای مختلف زندگی مخفیانه ای داشتم .هم اکنون تحقیقات از متهم در اداره آگاهی استان فارس ادامه دارد.

اعدام سرکردگان  ترانزیت شیشه

در این هفته علی مویدی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: از بدو ابلاغ قانون جدید مبارزه با مواد مخدر شاهد همکاری خوب دستگاه قضایی و سرعت عمل وشدت عمل در برخورد با تهیه کنندگان، توزیع کنندگان و عوامل ترانزیت این ماده مخدر صنعتی هستیم و در آینده نزدیک عوامل و سرکردگان باندهای تولید و ترانزیت موادمخدر شیشه با همکاری دستگاه قضایی در ملاء عام به اشد مجازات می رسند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه قوه قضائیه همکاری و تعامل خوبی با پلیس داشته است تصریح کرد: باندهای مافیایی نسل جوان را هدف گرفته اند و به دنبال تمامی جوامع هستند. جامعه ای می تواند در مقابل سونامی موادمخدر موفق باشد که نسبت به آن آگاهی کامل پیدا کند.

2 جنایت برسر تقسیم ارثیه

چندی قبل ماموران پلیس آگاهی قزوین از جنایتی هولناک در این شهر باخبر شدند. ماموران پس از حضور در محل با پیکر خونین دو مرد روبرو شدند که با شلیک گلوله به قتل رسیده بودند. بررسی صحنه نشان می داد دو برادر هنگامی که در خانه حضور داشتند از سوی برادر بزرگتر خود از پا در آمده اند. ماموران برای شناسایی انگیزه این قتل به بازجویی از خانواده قربانیان پرداخته و دریافتند " علی " عامل جنایت بر سر تقسیم ارث با چهار برادر خود درگیری قدیمی داشته است. او وقتی نتوانست مشکلش را با برادرانش حل کند آنها را تهدید به قتل کرده بود.

او همچنین دو هفته قبل از جنایت در جریان درگیری با یکی از برادرانش دست او را شکسته بود. علی روز حادثه با یک اسلحه شکاری سراغ برادرانش رفته و دو نفر از آنها را با شلیک گلوله کشته و دو برادر دیگرش را هم تلفنی تهدید کرده بود.پس از بررسی های مقدماتی جسد قربانیان به پزشکی قانونی منتقل شد و تیمی از کارآگاهان تحقیقات برای دستگیری قاتل را آغاز کردند.
در حالی که مرد جنایتکار به محلی نا مشخص فرار کرده و احتمال وقوع جنایت های دیگر از سوی او وجود دارد عکس و مشخصات او در اختیار پلیس آگاهی سراسر کشور قرار گرفت.

ترخیص موتور سیکلت توقیفی با ارائه معاینه فنی

سرهنگ جمال بذرافشان در این هفته از اجباری شدن داشتن معاینه فنی برای موتور سیکلتها خبر داد و گفت:به دنبال هماهنگیهای انجام شده با مسئولان شهرداری به زودی موتورسیکلتهای توقیفی برای ترخیص علاوه بر داشتن مدارک شناسایی باید برگه معاینه فنی نیز داشته باشند. با اجرای این طرح معاینه فنی را برای موتورسیکلت ها الزامی می کنیم. موتورسیکلتهای پایتخت 4 تا 7 برابر خودروها آلودگی ایجاد کرده و برخی از تصادفات نیز به علت نقص فنی آنها ایجاد می شود.

جانشین رئیس پلیس راهور تهران تاکید کرد: طرح برخورد با خودروهای بدون معاینه فنی نیز در سطح شهر اجرا شده است. بر این اساس خودروهای متخلف 70 هزار ریال در مرتبه نخست و در صورت مراجعه نکردن برای دریافت معاینه فنی توقیف می شوند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید