امروزدوشنبه, 31 ارديبهشت 1397-- Monday May 21 2018

ساعت 21:36:23

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

به دلیل مشکل تسویه حساب/

ده‌ها ناشر کودک در محل برپایی نمایشگاه کتاب دانش‌آموزی حبس شدند!

شنبه, 16 مهر 1390 ساعت 10:38 کدخبر :2704
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری مهر

ده‌ها ناشر کودک و نوجوان حاضر در دومین نمایشگاه کتاب دانش‌آموزی به دلیل مشکلات به وجود آمده در تسویه حساب با مسئولان اجرایی و حامیان مالی آن، از صبح امروز در سالن حجاب (محل برپایی این نمایشگاه) محبوس شدند!

برزو سریزدی، صبح امروز (شنبه 16 مهر) در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره مشکل به وجود آمده در این خصوص گفت: ما با مسئولان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، در مورد اجاره سالن مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری حجاب برای این نمایشگاه نداشتیم، قرارداد کلامی داشتیم و نامه‌ای بین ما رد و بدل نشده است.

وی افزود: آنها قبل از آغاز نمایشگاه به ما گفتند که دو طبقه این سالن را برای 8 روز 117 میلیون تومان اجاره می‌دهند که ما نپذیرفتیم، ولی آنها گفتند مشکلی از این بابت وجود ندارد و شما فقط در طبقه فوقانی مستقر شوید که ما باز هم گفتیم اصلاً توان پرداخت نصف این هزینه را هم نداریم و از این کار منصرف می‌شویم.

مدیر اجرایی این نمایشگاه اضافه کرد: با این حال مسئولان کانون پرورش فکری به ما اعلام کردند مشکلی از بابت هزینه‌ها به وجود نمی‌‌آید و شما بیایید اینجا مستقر شوید. خلاصه اینکه در ایام نمایشگاه 2 بار و هر بار20 میلیون تومان از ما پول گرفتند.

سریزدی ادامه داد: اما مسئولان کانون پرورش فکری از صبح امروز که روز تسویه حساب با ناشران است، درهای نمایشگاه را از پشت قفل کرده‌اند و اجازه خروج ناشران را نمی‌دهند و مدعی هستند که ما باید 40 میلیون تومان دیگر هم به آنها پرداخت کنیم.

وی با ابراز تاسف از چنین اتفاقی برای ناشران کودک و نوجوان حاضر در نمایشگاه کتاب دانش‌آموزی آن هم در روز جهانی کودک گفت: این اقدام مسئولان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، آشکارا به گروگان گرفتن ناشران کودک است. آنها اگر مشکلی دارند باید با حامیان مالی نمایشگاه آن را حل و فصل کنند؛ نه اینکه گروکشی کنند!

این نمایشگاه از 8 مهرماه با حضور 48 ناشر کودک و نوجوان و 24 ناشر کُتب آموزشی و کمک‌آموزشی و تعدادی دیگر از تولیدکنندگان و فروشندگان محصولات فرهنگی، در مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آغاز به کار کرد و روز گذشته (جمعه 15 مهر) به کار خود پایان داد و امروز هم تسویه حساب آن است.

گزارش تکمیلی اتفاق عجیب در دومین نمایشگاه «کتاب دانش‌آموزی و عرضه محصولات فرهنگی» متعاقباً ارسال می‌شود.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید