امروزچهارشنبه, 30 خرداد 1397-- Wednesday Jun 20 2018

ساعت 11:55:55

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 22:08:59

راهکارهای ضد امنیتی نشدن انتخابات پیش رو

دوشنبه, 14 شهریور 1390 ساعت 20:28 کدخبر :2335
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : الف

نمایندگان مجلس با تاکید بر اینکه هشدارهای مقام معظم رهبری در امر انتخابات باید جدی گرفته شود، تبعیت از قانون و محور قرار دادن خدا در همه تصمیمات را راهکار چالشی نشدن امنیت انتخابات و کشور دانستند.

به گزارش خبرنگار الف، برگزاری یک انتخابات سالم و بدور از حاشیه همواره یکی از دغدغه های مسئولین نظام بخصوص رهبر انقلاب بوده است بطوریکه ایشان در خطبه هاي نماز عيد سعيد فطر با اشاره به برگزاري انتخابات مجلس شوراي اسلامي در اسفندماه سال جاري، ذات انتخابات را توأم با نوعي چالش خواندند و افزودند:  انتخابات، تجلي حضور مردم، مظهر مردم‌سالاري ديني و ذخيره و پشتوانه امنيت كشور است و بايد مراقب بود كه اين پشتوانه بزرگ، به چالشي براي امنيت كشور تبديل نشود.

خبرنگار الف در همین رابطه سراغ چند نماینده مجلس رفته و نظر آنها را راجع به راهکارهای لازم برای چالشی نشدن انتخابات برای امنیت کشور را پرسید.

محمود احمدی بیغش نماینده شازند با تاکید بر رعایت اخلاق  انتخاباتی از سوی همه کاندیداها گفت: همه باید کمک کنند تا انتخابات دریک فضای مناسب و بدون حاشیه برگزار شود و نظر رهبر انقلاب هم محقق شود.

وی تبعیت از قانون اساسی و توجه به معیارهای قانونی را بهترین راهکار برگزاری یک انتخابات بدون چالش امنیتی بر شمرد و گفت: همه باید تابع قانون اساسی باشند تا یک انتخابات سالم برگزار شود و اگر قانون محور حرکت باشد، قطعا چالشی در انتخابات نخواهیم داشت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به حاشیه سازی های فتنه گران برای انتخابات 1388 تصریح کرد: در این انتخابات که 85 درصد مردم شرکت کردند و می توانست یک پشتوانه ای برای اقتدار و امنیت ملی کشور باشد، با دروغ پردازی برخی افراد و فتنه گران بر کام ملت تلخ شد.

احمدی بیغش تاکید کرد: به همین دلیل است که مقام معظم رهبری به داوطلبان انتخابات هشدار می دهند که کاری کنید مثل گذشته نشود و امنیت کشور و انتخابات به چالش کشیده نشود.

وی  با بیان اینکه انتخابات امنیت و اقتدار ملی را افزایش می دهد، افزود: با توجه به اینکه میزان مشارکت مردم در انتخابات کشور بالا است، این امر باعث ارتقای امنیت نظام می شود اما کاندیدا و داوطلبان باید تابع قانون باشند تا ثمره انتخابات مشخص شود.

لاله افتخاری نماینده تهران در مجلس با تاکید بر اینکه مردم، مسئولین و کاندیداها باید تلاش کنند تا مشارکت حداکثری در انتخابات مجلس حاصل شود، تصریح کرد: همه باید تابع قانون باشند و نتیجه انتخابات هر چه شد آنرا بپذیرند و بدانند که انتخابات سالم است و سالم برگزار می شود و باید سعه صدر دشته باشند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با اشاره به ضرورت اطلاع رسانی صحیح در زمینه انتخابات، تصریح کرد:مسئولین باید از طریق رسانه ها به مردم اطمینان دهند که از آرای حفاظت شده و رای آنها در سلامت کامل است.

افتخاری با تاکید بر اینکه میزان مشارکت در انتخابات یک شاخص مهم برای اقتدار و امنیت نظام محسوب می شود، گفت: اگر انتخابات طوری برگزار شود که یک تفاهم حاصل شود، خط  قرمزهای نظام رعایت گردد، به امید و اعتماد مردم خدشه وارد نشود، مردم را نسبت به نظام دلسرد نکرده و چراغ سبزی به دشمنان نشان داده نشود در آن صورت می توان گفت که انتخابات چالشی برای امنیت کشور نمی شود و توصیه مقام معظم رهبری هم تحقق می یابد.

وی مشارکت کم در انتخابات را مضر دانست و گفت: جریانات، گروههای سیاسی وداوطلبان انتخابات باید از نزاع و تقابل سیاسی پرهیز کنند و برای تقویت مشارکت برنامه ریزی داشته باشند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: اگر اصولگرایان بخواهند در انتخابات آینده موفقیت کسب کنند و مجلس نهم همچون مجلس هفتم و هشتم باشد، باید همه مصوبات گروه 7+8 گردن نهند و از ظرفیت های موجود برای کسب پیروزی استفاده کنند.

محمد تقی رهبر رئیس مجمع نمایندگان روحانی مجلس با بیان اینکه داوطلبان انتخابات و مردم باید ببینند ولی امر از آنها چه می خواهد تا همان را انجام دهند، گفت:  توصیه های مقام معظم رهبری کاملا مشخص است و همه باید در همین راستا گام بردارند.

وی با تاکید بر اینکه همه باید خدا را محور حرکت خود بدانند، اظهار داشت: باید خون شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی را به یاد داشته باشیم و عزت نظام را مد نظر قرار دهیم و خود مراقب همه مسایل باشیم.

نماینده اصفهان با تاکید بر اینکه هر کسی باید خودش احساس مسئولیت کند، افزود: اگر کسی خارج از این موارد حرکت کند، جایگاهی نزد ملت نخواهند داشت و خود را خراب می کند.

رهبر با تاکید بر اینکه نباید طوری رفتار کرد تا دشمنان امیدوار شوند، گفت: در امر انتخابات هم عقلانیت و هم ایمان باید حاکم باشد و از تبلیغات سوء و تخریب و تهمت پرهیز شود.

وی با اشاره به طرح نظارت مجلس بر نمایندگان گفت: اگر این طرح در مجلس تصویب شود یک عامل بازدارنده خواهد بود چرا که بر اساس آن بر نمایندگان نظارت می شود و از نزدیک شدن به صاحبان زر و زور و دیگر مسایل حاشیه دار پرهیز می شود.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید