امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 19:28:39

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

صفارهرندي مشاور فرمانده سپاه پاسداران:

رهبر انقلاب از برخي نامردي‌ها آزرده دل است

سه شنبه, 13 اردیبهشت 1390 ساعت 10:25 کدخبر :1017
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاري ايسنا

مشاور فرمانده كل سپاه با اشاره به تبعيت امام حسين (ع) در زمان امامت امام حسن (ع) اضافه كرد: اي كاش بزرگاني كه وقتي جماعتي را پشت سر خود مي‌بينند، يادشان باشد كه رابطه امام حسين (ع) با برادر و امام خود چگونه بود!

«حسين صفار هرندي» مشاور فرمانده كل سپاه پاسداران در مراسم نكوداشت شهداي دانشجوي استان فارس به ويژگي‌‌ها و سيره زندگاني حضرت زهرا (س) در صدر اسلام اشاره كرد و گفت: وقتي نام حضرت زهرا (س) به عنوان پيشاني‌بند رزمندگان انتخاب مي‌شد، خداوند را به غربت حضرت زهرا (س) قسم مي‌داديم كه راهنماي ما در دنيايي باشد كه همه عليه اسلام قيام كرده بودند.

وي با بيان اينكه شاخصي از حضرت زهرا(س) برجسته‌تر در دفاع از ولايت پيدا نمي‌كنيم، فاطمه زهرا (س) را شاخص و نمونه مثالي زدن از ولايت پذيري معرفي كرد و ادامه داد: فاطمه به عنوان شهروند جامعه اسلامي براي دفاع از ولي خود قيام كرد و شهيد شد.

صفار هرندي اظهار كرد: رزمندگان دفاع مقدس با انتخاب پيشاني‌بند «يا زهرا» مي‌خواستند شرمندگي خود را از غربت زهرا (س) در برابر پيامبر كم كنند.

وي با بيان اينكه حادثه عاشورا استيضاح تاريخ است كه در برابر امامت خاموش شده بود‌، اضافه كرد: خداوند امامت و ولايت را براي نظامندي شدن فرهنگ قرار داد؛ براي اينكه هر كس مكتبي راه نيندازد و در دين خدا انحراف ايجاد كند.

وزير سابق فرهنگ و ارشاد اسلامي ادامه داد: فرهنگ عمومي بايد مبتني بر نگرش ولايت در جامعه حاكم شود بنابراين هر كس بخواهد حرف‌هاي من درآوردي طرح كند، خودش را در مكتب امامت و ولايت تعريف نكند .

وي با تشريح ولايت پذيري رزمندگان در طول ۸ سال دفاع مقدس خاطرنشان كرد: تا ۳ روز قبل از پذيرش آتش بس امام راحل مي‌فرمود تا آخرين نفس در مقابل دشمن ايستاده‌ايم اما پس از آتش بس دل‌هاي رزمندگان از چگونگي پايان جنگ خون بود ولي به دستور رهبر خود سرگذاشتند.

مشاور فرمانده كل سپاه با بيان اينكه اوج تبعيت از ولايت را در رفتار امام علي (ع) نسبت به رسول اسلام (ص) مي‌بينيم، ادامه داد:‌ جامعه متشت و متفرق طعمه‌اي براي نيش دشمنان است؛‌ نبايد هركس از گوشه‌اي علمي بلند كرده و جامعه مسلمين را شقه شقه كند.

وي با اشاره به تبعيت امام حسين (ع) در زمان امامت امام حسن (ع) اضافه كرد: اي كاش بزرگاني كه وقتي جماعتي را پشت سر خود مي‌بينند، يادشان باشد كه رابطه امام حسين (ع) با برادر و امام خود چگونه بود!

صفار هرندي اضافه كرد: حضرت آقا با وجود تمام ناملايماتي كه دل اهل ولا را به درد مي‌آورد، جامعه را به سكوت فرا مي‌خوانند و اجازه نمي‌دهند پيش روي چشم‌هاي نامحرم حاكميت دوگانه به نمايش گذارده شود.

وي ابراز كرد: رهبري انقلاب از برخي نامردي‌‌ها آزرده دل است اما شأن رهبري ايجاب مي‌كند كه وحدت اسلامي را بالاتر از دل آزرده خود بدانند.

عضو سابق دولت با اشاره به جريان بني صدر در اوائل انقلاب اسلامي خاطرنشان كرد: ‌بني صدر هميشه به گونه‌اي رفتار مي‌كرد كه گويي امام خميني (ره) طرف او را گرفته در حالي كه امام راحل در جلسات خصوصي بني صدر را تهديد مي‌كرد.

وي ادامه داد: ‌بازي رواني كه بني صدر مي‌كرد، گاهي مواقع باعث ناراحتي برخي بزرگان مثل شهيد بهشتي(ره) مي‌شد و آنها را مجبور مي‌كرد تا به امام نامه بنويسند در حالي كه امام خميني(ره) همگان را مخاطب قرار مي‌داد.

صفار هرندي با بيان اينكه آيت الله خامنه‌اي تنها كسي بود كه هيچ گاه به امام خميني(ره) گلايه نكرد، تأكيد كرد: اطاعت از رهبر وسيله‌اي براي شكست نفاق و چند دستگي است بنابراين در چنين فضايي كسي نمي‌تواند قهر كند و براي خود دكان جديدي راه بيندازد.

وي ضعف و فقدان رهبري را مهم‌‌ترين عامل تأخير در پيروزي مردم يمن و بحرين دانست و گفت: برخي پشت ولايت سنگر گرفته تا اسلام را هدف بگيرند و برخي از حاشيه نشينان بزرگان از جاهاي ديگري پيام مي‌گيرند تا عليه ولايت فقيه حرف بزنند.

وزير سابق فرهنگ و ارشاد اسلامي با بيان اينكه بزرگان كشور مراقب حاشيه‌هاي خود باشند، ادامه داد: بزرگان بدانند اگر كسي روزي از آنان در برابر و تقابل با مركزيت نظام تعريف كند، شيطان مجسم است.

صفار هرندي علامت و رمز سلامت ولايت پذيري را در تبعيت از نظرات رهبري دانست و افزود: كساني كه خودشان را به ولايت منتسب مي‌كنند، بايد در برابر حرف‌هاي رهبر كوتاه بيايند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید