امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 12:15:59

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

رهبر معظم انقلاب: يكي از انواع مجاهدت مردم در سال جهاد اقتصادي استفاده از كالاي ايراني است

چهارشنبه, 07 اردیبهشت 1390 ساعت 13:57 کدخبر :958
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري

مقام معظم رهبري تأكيد كردند: در سال جهاد اقتصادي به نظر من يكي از قلم‌هاي مجاهدت اقتصادي مردم اين است كه سراغ كالاهاي داخلي و ساخت داخل بروند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب صبح امروز در ادامه ديدار هزاران نفر از كارگران سراسر كشور، سياست كلي نظام و مسئولان را ايجاد همدلي و صميميت ميان عناصر دخيل در مقوله كار دانستند و در عين حال خاطرنشان كردند: البته كساني در كشور هستند كه به كارگران ظلم مي‌كنند و حقوق آنان را ناديده مي‌گيرند اما سياست كلي نظام اسلامي همدلي و همفكري كارگر با كارفرما و دستگاه‌هاي مسئول است.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به اقدامات مهم دولت براي بهبود مسائل جمعه كارگري افزودند: بايد به گونه‌اي برنامه‌ريزي و اقدام كرد كه جامعه كارگري از جوامع برخوردار بهره مند كشور شود.

ايشان در بخش ديگري از سخنانشان با اشاره به سال جهاد اقتصادي افزودند: دشمن ضمن ادامه تلاش خود در عرصه‌هاي فرهنگي، امنيتي، سياسي و ديگر عرصه‌ها مبارزه با اسلام جمهوري اسلامي را عمدتا بر روي اقتصاد متمركز كرده تا ميان مردم و نظام شكاف ايجاد كند و به همين علت بايد با تمام توان و با تكيه بر اخلاص فهم و بصيرت به مبارزه و جهاد با دشمن شتافت.

رهبر انقلاب اسلامي با تأكيد بر مسئوليت همه بخش‌هاي دولتي، خصوصي و مردم در سال جهاد اقتصادي جامعه كارگري را به اتقان در كارها فراخواندند و افزودند: كار را بايد محكم، دقيق و درست انجام داد.

ايشان ارتقاي كيفيت كالاهاي ايراني را از ديگر مسئوليت‌هاي جامعه كارگري و كارآفرينان دانستند و خاطرنشان كردند: بايد كاري كنيم كه كالاهاي داخلي در نظر مصرف كننده ايراني و غيرايراني كالايي مطلوب، بادوام و زيبا باشد. كه البته دستگاه‌هاي دولتي بايد پيش نيازهاي تحقق اين هدف از جمله آموزش مهارت‌هاي مختلف را تأمين كنند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي تلفيق هنر و توانايي ايراني را زمينه ساز تقويت كيفيت توليدات داخلي برشمردند و افزودند: برخي محصولات داخلي داراي قدرت رقابت وبرخي ديگر به مراتب بهتر از كالاهاي مشابه خارجي هستند كه بايد اين ويژگي را به تمام كالاهاي توليدي، خوراكي، پوشاكي و مسائل زندگي تأمين داد.

ايشان در همين زمينه فرمودند بايد در عرصه كالاهاي برتر در دخل كشور را به همت كارگران و مهندسان و عرصه ديگر براي تجلي شعار "ما مي‌توانيم " تبديل كنيم.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با اشاره به عده اي كه مصرف كالاهاي خارجي را نوعي تشخص و برتري مي‌پندارند افزودند: دلبستگي به توليدات بيگانه و بي اعتنايي به تلاش كارگران ايراني بيماري و عادت بدي است كه پول و ثرورت كشور را به جيب كارگري خارجي سرازير مي‌كند.

معظم‌له فرمودند: در سال جهاد اقتصادي به نظر من يكي از قلم‌هاي مجاهدت اقتصادي مردم اين است كه سراغ كالاهاي داخلي و ساخت داخل بروند.

رهبر معظم انقلاب خاطرنشان كردند: كالاي ساخت داخل بايد قانع‌كننده باشد. بايد دوام، استحكام و مرغوبيتش طوري باشد كه مشتري را قانع كند، اين هر دو در كنار هم يك كار لازم و واجبي است.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید