امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 20:27:20

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

پیشرفت فیزیکی ۶۰ تا ۶۵ درصدی بنیاد مسکن اصفهان در آذربایجان شرقی؛

ساخته شدن خانه‌های روستایی زلزله زدگان تا ۱ ماه آینده

یکشنبه, 30 مهر 1391 ساعت 14:23 کدخبر :4641
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : ایمنا

خبرگزاری ایمنا: رئیس کمیسیون عمران، شهرسازی و معماری شورای شهر اصفهان گفت: ساختمان‌های درحال ساخت توسط بنیاد مسکن اصفهان در روستاهای زلزله‌زده آذربایجان شرقی تاکنون در حدود ۶۰ تا ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

مصطفی بهبانی امروز در گفت‌‌و گو با خبرنگار اقتصادی ایمنا با بیان سرعت بالای ساخت وسازها در روستاهای مناطق زلزله‌زده آذربایجان شرقی، اظهار داشت: با توجه به پراکندگی روستاها و دور بودن آنها از مراکز دسترسی و همچنین زمان محدود و امکانات کم تلاش‌های خوبی برای اسکان و رسیدگی به زلزله زدگان صورت گرفته است.
وی به ساخته شدن ۲ هزار واحد مسکن در این مناطق توسط بنیاد مسکن اصفهان اشاره کرد و افزود: بنیاد مسکن اصفهان متعهد شده است که ساختمان‌ها را تا مرحله سفت‌کاری انجام دهند در حدی که این منازل قابل اسکان باشد و مابقی کار به عهده مالکان خواهد بود.
رئیس کمیسیون عمران، شهرسازی و معماری شورای شهر اصفهان پیشرفت
” ساختمان‌های در حال ساخت توسط بنیاد مسکن اصفهان در روستاهای آذربایجان شرقی حدود ۶۰ تا ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است “
فیزیکی در قسمت‌های روستایی اذربایجان شرقی را خوب توصیف کرد و بیان داشت: ساختمان‌های در حال ساخت توسط بنیاد مسکن اصفهان حدود ۶۰ تا ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و با توجه به بازدیدی که داشتیم همچنین سرعت بالای کار به احتمال زیاد ساخت خانه‌ها تا یک ماه آینده به اتمام خواهد رسید.
وی اضافه کرد: بنیاد مسکن اصفهان تعهد دارد که در یکی از شهرها به نام ورزقان هم تعدادی مسکن را بسازد که ماهیت آن با ماهیت ساختمان‌های روستایی متفاوت است.
بهبهانی تصریح کرد: در روستاهای دیگر آذربایجان شرقی دچار حادثه خانه‌ها به صورت پیش ساخته است و ساخت و‌ ساز سرعت عمل بالایی دارد، اما در ورزقان که تخریب‌ها پراکنده بوده، ساختمان‌ها باید با نقشه مهندسی طبقاتی احداث شود که یک پروسه زمان نیازمند است.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: در ساخت‌وساز این ساختمان‌ها مالکان هم باید به طور مستقیم وارد شوند.
رئیس کمیسیون عمران، شهرسازی و معماری شورای شهر اصفهان با اظهار امیدواری از روند اسکان مردم زلزلزله‌زده در آذربایجان شرقی، گفت: در بازدیدی که داشتیم تعدادی از مردم هنوز در چادرها اسکان داشتند، تعدادی از خانواده‌ها در اسکان موقت بودند و به تدریج در واحدهای که در حال ساخت است ساکن می‌شوند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید