امروزجمعه, 04 خرداد 1397-- Friday May 25 2018

ساعت 07:56:26

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

در پی سرقت اینترنتی از حساب دو شهروند اصفهانی

سارق 200میلیون تومانی حساب های بانکی در اصفهان دستگیر شد

دوشنبه, 28 فروردین 1391 ساعت 13:28 کدخبر :3973
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : ایمنا

رمز حساب های بانکی خود را در بازه زمانی یک‌ماهه تغییر دهید
خبرگزاری ایمنا: رییس پلیس فتای استان اصفهان از دستگیری فردی که از طریق اینترنت مبلغ 200میلیون تومان از حساب های بانکی دو شهروند اصفهانی سرقت کرده بود، خبر داد.

سرهنگ ستار خسروی در گفتگو با خبرنگار ایمنا اظهار داشت: در پی شکایت دو نفر از شهروندان اصفهانی مبنی بر سرقت اینترنتی مبلغ 200میلیون تومان از حساب‌های بانکی آنها با هماهنگی مقام قضایی، تحقیقات تخصصی کارآگاهان پلیس فتا در این زمینه آغاز شد.
وی افزود: سرانجام پس از گذشت یک ماه انجام اقدامات ویژه و مستمر در فضای سایبر سارق اینترنتی به نام "منصور. الف" ۳۶ ساله شناسایی و دستگیر شد.
رییس پلیس فتای استان اصفهان با بیان این که متهم در تحقیقات صورت گرفته به بزه انتسابی اقرار و انگیزه خود را از این کار را تحصیل کلان وجوه نقد اعلام کرد، عنوان داشت: متهم پس از سرقت وجوه از حساب شاکیان اقدام به خرید دو کیلوگرم شمش طلا کرده بود که این مقادیر داخل گاو صندوق مغازه متهم کشف و به مالباختگان تحویل داده شد.
خسروی گفت: در این رابطه متهم همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد و با قرار صادره روان زندان گردید.
* گردش مالی حساب های بانکی خود را در بازه زمانی معین بررسی کنید
وی به شهروندان در خصوص اعلام موجودی حساب‌های بانکی شان در جمع های خانوادگی و دوستانه هشدار داد و تاکید کرد: شهروندان گردش های مالی حساب های بانکی خود را در بازه زمانی معین بررسی نمایند و در صورت مشاهده موارد مشکوک سریعا با بانک های مربوطه هماهنگ شوند.
خسروی در خاتمه از مردم خواست رمزهای اینترنتی حساب های بانکی خود را در بازه‌های زمانی کوتاه مدت و با در نظرگرفتن موارد امنیتی تغییر دهید تا مورد سوء استفاده قرار نگیرند

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید