امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 04:49:54

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

در گفتگو با مهر اعلام شد:

سهمیه‌بندیCNG فعلا منتفی است/ زمان‌بندی توزیع کارت هوشمند انرژی

جمعه, 18 شهریور 1390 ساعت 21:11 کدخبر :2401
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری مهر

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با اشاره به آغاز توزیع کارتهای هوشمند انرژی از نیمه دوم سالجاری، سهمیه بندی CNG را فعلا منتفی اعلام کرد.

جلیل سالاری در گفتگو با مهر با اشاره به افزایش تعداد جایگاههای سی.ان.جی ایران به مرز یکهزار و 750 جایگاه، گفت: به زودی فاز سوم افتتاح جایگاههای سی.ان.جی اجرایی می شود و در مجموع پیش بینی می شود تا اسفند ماه امسال تعداد کل جایگاههای عرضه گاز کشور به دوهزار و 250 باب افزایش یابد.
مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با اعلام اینکه در حال حاضر به طور متوسط روزانه حدود 17 میلیون متر مکعب گاز طبیعی در جایگاههای CNG به خودروهای دوگانه سوز تحویل داده می شود، تصریح کرد: با بهره برداری از جایگاههای جدید CNG ظرفیت توزیع این حامل انرژی از مرز 30 میلیون متر مکعب در روز عبور می کند.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی هیچ گونه برنامه ای برای سهمیه بندی CNG وجود ندارد، اظهار داشت: از ابتدای سالجاری متوسط فروش CNG نسبت به مدت مشابه سال گذشته نه تنها کاهش نیافته است بلکه افزایش قابل قبولی پیدا کرده است.

وی در ادامه در پاسخ به سئوال مهر مبنی بر جایگزینی کارتهای جدید هوشمند سوخت با توجه به مستهلک شدن برخی از کارتهای فعلی سوخت مردم، بیان کرد: صدور کارتهای هوشمند جدید سوخت در دستور کار شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران قرار دارد.

سالاری با بیان اینکه هم اکنون مراحل مطالعاتی و قراردادی برای توزیع کارتهای جدید سوخت آغاز شده است،اظهارداشت: پیش بینی می شود در نیمه دوم سالجاری به تدریج توزیع این کارتهای جدید هوشمند سوخت در برخی از نقاط کشور آغاز شود.

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با بیان اینکه مذاکرات با پیمانکاران داخلی برای تولید و توزیع کارتهای جدید سوخت آغاز شده است، تاکید کرد: قطعا کارتهای جدید در قالب کارت هوشمند انرژی صادر می شود که برای طراحی و توزیع کارتهای هوشمند انرژی باید مراحل مطالعات و کار کارشناسی تکمیل شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه شخصی سازی کارتهای جدید سوخت در حال انجام است، خاطر نشان کرد: به زودی اطلاع رسانی کامل در خصوص نحوه توزیع این کارتهای جدید سوخت انجام می شود.

به گزارش مهر، پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها و افزایش قیمت حاملهای مختلف انرژی یکی از مهمترین سیاستهای دولت برای مدیریت مصرف سوخت در ناوگان حمل و نقل کشور اجرایی کردن کارت هوشمند انرژی است.

پس از نصب و راه اندازی سامانه هوشمند سوخت در جایگاههای CNG و صدور کارت هوشمند برای خودروهای گازسوز، امکان اجرای طرح کارت هوشمند انرژی در سطح کشور فراهم می شود.

با اجرای کارت هوشمند انرژی قابلیت عرضه همزمان بنزین، گازوئیل، سی.ان.جی در تمامی جایگاههای سوخت کشور فراهم می شود. در حال حاضر طراحی، نصب و راه اندازی سامانه هوشمند سوخت به طور آزمایشی در جایگاههای CNG آغاز شده است.

محمد رویانیان رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور پیشتر درباره زمان بندی عرضه CNG با کارت هوشمند سوخت در جایگاهها به مهر گفته بود: در حال حاضر نرم افزار و سخت افزار سامانه هوشمند سوخت در جایگاههای CNG در حال نصب و راه اندازی است.

در همین حال مسئولان شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی پیشتر با اشاره به برنامه ریزی برای عرضه CNG و نفت سفید با کارت هوشمند سوخت ، اعلام کرده بودند: در آینده ای نزدیک عرضه تمامی فرآورده های نفتی در سطح کشور تنها با کارت سوخت امکان پذیر خواهد بود.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید