امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 05:05:13

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

همه جا خاموش، ساعت زمين است؛

سی و سه پل تاریک می شود

سه شنبه, 08 فروردین 1391 ساعت 10:36 کدخبر :3902
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری ایمنا

خبرگزاری ایمنا، چراغ های سی و سه پل به صورت نمادین در ساعت 20و 30 دقیقه روز ۱۲ فروردین سال ۹۱ مصادف با « شروع ساعت زمين» خاموش می شود همچنین با خاموش شدن لامپ های غیرضروری منازل شهروندان، اصفهان در تاریکی فرو می رود.

به گزارش ایمنا، معاون هماهنگی امور مناطق و سازمانهای شهرداری اصفهان با اعلام این مطلب افزود: شهروندان اصفهانی در روز ۱۲ فروردین سال ۹۱ مصادف با ۳۱مارس ۲۰۱۲ میلادی به مناسبت « ساعت زمين» در مدت یك ساعت و به صورت نمادین اقدام به خاموش نمودن لامپ های غیرضروری خود می كنند.
مهدی جمالی نژاد با بیان اینكه این حركت در محل سی و سه پل اصفهان انجام می شود، اظهارداشت: ساعت زمین یك ابتكار بین المللی و بشردوستانه است كه برای نخستین بار توسط صندوق بین المللی طبیعت پیشنهاد شد و آخرین شنبه ماه مارس هر سال نیز اجرا می شود.
جمالی نژاد با بیان این که شهروندان و صاحبان صنایع در این روز چراغ های غیر ضروری و سایر لوازم پرمصرف برقی خود را به مدت یك ساعت خاموش خواهند كرد اظهارداشت: این اقدام به صورت نمادین، ضرورت توجه به آینده زندگی در عصر گرمایش جهانی كره زمین را به همگان یادآوری می كند.
وی با اشاره به این که شروع آن در سال ۲۰۰۷ توسط ۲/۲ میلیون شهروند استرالیایی انجام شد، ادامه داد: شهروندان این كشور به مدت یك ساعت تمامی چراغ های خود را خاموش كردند و در سالهای بعد مورد استقبال شهروندان سراسر دنیا قرار گرفت.
گفتنی است؛در كوالالامپور، آكروپوليس در آتن و آسمانخراش ۱۰۱ تايپه در تايوان و برج ميلاد تهران در ساعت زمين نورافشاني هايشان را براي يك ساعت خاموش مي كنند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید