امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 18:00:36

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

شائبه سیاسی کاری در هلال احمر/ اعتبارات حوادث در کجا هزینه می شود؟

سه شنبه, 13 اردیبهشت 1390 ساعت 09:57 کدخبر :1014
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرآنلاين

بند الحاقی 7 بودجه سال 90 که مربوط به افزایش بودجه جمعیت هلال احمر بود موجب طرح برخی مسائل درباره این سازمان شد.

براساس بند الحاقی 7 بودجه 10 درصد از اعتبارت پیش بینی شده در ماده 10 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و اعتبارات ماده 12 قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور به هلال احمر اختصاص یابد.

محمد دهقانی عضو هیات رئیسه مجلس از جمله نمایندگانی بود که به دنبال حذف این ماده بود از شائبه نسبت به اختصاص درآمد برای برخی دستگاه ها در امور سیاسی سخن گفت.

وی گفت: مسئول بحران کشور خود دولت است و این تخصیص های یک جانبه و دادن پول به یک دستگاه به صلاح نیست و بنده بیش از این نمی توانم درباره آن صحبت کنم.

لاهوتی نماینده لنگرود هم نماینده دیگری بود که با موافقت نسبت به حذف این ماده با بیان اینکه آیا نمایندگان از اینکه درآمدهای حوادث سال گذشته چگونه هزینه شد خبر دارند، تصریح کرد: در سال گذشته دیناری صرف حوادث نشد و در جاهایی غیر از حوادث هزینه شد. لطفا اعتبارت را مثل گوشت قربانی، تقسیم نکنید!

نماینده دولت هم در موافقت با حذف این ماده می گفت که در ارتباط با مسائل بودجه هلال احمر حدود 33 میلیارد تومان اعتبارات جاری دارد و 290 میلیارد تومان هم از درآمدها به هلال احمر اختصاص می یابد.

اما محمد مهدی مفتخ مخبر کمیسیون تلفیق که با حذف این ماده مخالف بود، تصریح کرد که این اعتبار برای مواقع ضروری است و اگر حادثه ای اتفاق افتاد دولت بتواند آن پولی برداشت کند و در مقابل با حادثه اقدامی انجام دهد.

پیشنهاد حذف ماده 7 در نهایت تصویب نشد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید