امروزسه شنبه, 04 ارديبهشت 1397-- Tuesday Apr 24 2018

ساعت 12:47:34

آخرین به روز رسانی : شنبه 02:03:18

از سوم خردادماه/

شبکه اصفهان 24 ساعته برنامه پخش می‌کند

شنبه, 24 اردیبهشت 1390 ساعت 11:43 کدخبر :1122
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری مهر

اصفهان - خبرگزاری مهر: مدیرکل صدا و سیمای مرکز اصفهان گفت: شبکه استانی اصفهان از سوم خردادماه به صورت 24 ساعته اقدام به پخش برنامه‌های تلویزیونی می‌کند.

علی کلباسی در گفتگو با خبرنگار مهر در اصفهان با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده به منظور افزایش مدت زمان پخش برنامه‌های شبکه اصفهان، افزود: پس از ظرفیت‌سنجی‌های فراوان در تامین برنامه و مدیریت تولید صدا و سیمای مرکز اصفهان، به این نتیجه رسیدیم که این شبکه استانی توانایی پخش برنامه به صورت 24 ساعته را دارا خواهد بود.

وی با بیان اینکه از تمامی ظرفیت‌ها، توانایی‌ها و پتانسیل‌های شبکه استانی اصفهان استفاده خواهیم کرد، اظهار داشت: برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته به گونه‌ای متمرکز شده‌اند که از سوم خردادماه و همزمان با میلاد با سعادت حضرت فاطمه(س) و روز مادر، برنامه‌های شبکه اصفهان به صورت 24 ساعته پخش خواهد شد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز اصفهان با بیان اینکه سخت‌افزارها و زیرساخت‌های 24 ساعته شدن برنامه‌های شبکه اصفهان فراهم است، تصریح کرد: سازمان صدا و سیما به منظور کیفیت بخشی به برنامه‌های تلویزیونی از 16 شبکه استانی خواست تا میزان پخش برنامه‌های خود را به 20 ساعت افزایش دهند اما شبکه استانی اصفهان اعلام کرد که توانایی تولید و پخش برنامه به صورت 24 ساعته را دارا خواهد بود.

وی با اشاره به نگاه تخصصی صدا و سیما در تولید و تامین برنامه‌های تلویزیونی، اضافه کرد: سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران اهمیت ویژه به 16 استان را در دستور کاری خود قرار داده که یکی از این استان‌ها نیز استان اصفهان محسوب می‌شود.

کلباسی با اشاره به شرایط کنونی پخش برنامه‌های تلویزیونی از شبکه اصفهان، بیان داشت: هم‌اکنون روزانه نزدیک به 13 ساعت برنامه تلویزیونی از شبکه اصفهان پخش می‌شود.

وی با بیان اینکه طی سالهای اخیر شبکه‌های استانی از اقبال بیشتری در مقابل دیگر شبکه‌های تلویزیونی سراسری برخوردار بوده‌اند، ادامه داد: نظرسنجی‌های به عمل آمده نشان می‌دهد که متوسط بیننده شبکه‌های تلویزیونی سراسری در کشور بین 20 تا 25 درصد کمتر از شبکه‌های استانی است.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز اصفهان در ادامه به درصد استقبال مردم از شبکه‌های تلویزیونی سراسری اشاره کرد و گفت: 60 درصد مخاطبان از شبکه‌های تلویزیونی سراسری استقبال کرده‌اند و این در شرایطی است که بین 80 تا 85 درصد مردم مخاطب ثابت برنامه‌های شبکه‌های استانی محسوب می‌شوند.

وی با اشاره به دلایل موفقیت شبکه‌های استانی در سراسر کشور به نسبت شبکه‌های سراسری، افزود: به نظر می‌رسد مخاطبان علاقه بیشتری به تماشای برنامه‌ها و شبکه‌هایی دارند که با فرهنگ آنها یکسان و هم‌سو است و بر همین اساس اقبال بیشتری به شبکه‌های استانی نشان می‌دهند.

کلباسی با اشاره به اینکه مردم علاقه دارند نسبت به وقایع استان و محل سکونت خود اطلاع داشته باشند، اظهار داشت: این علاقه مردم سبب می‌شود که مخاطبان نسبت به تماشای برنامه از شبکه‌های استانی مشتاق‌تر باشند چرا که این شبکه‌ها اطلاعات و اخبار مربوط به شهر و استان محل سکونت مخاطبان را در اختیار آنها می‌گذارد.

وی همچنین با اشاره به چگونگی تامین برنامه‌ برای پخش 24 ساعته از شبکه استانی اصفهان، تصریح کرد: خوشبختانه در این ارتباط برنامه‌ریزی‌های منظم و مدونی صورت گرفته و صدا و سیمای مرکز اصفهان نیز از تمامی علاقمندان به منظور مشارکت در تامین برنامه استقبال می‌کند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز اصفهان اضافه کرد: صدا و سیمای مرکز اصفهان از تمامی اقشار فعال در جامعه نظیر اقشار دانشگاهی، حوزوی و نخبگان در تمامی زمینه‌ها دعوت می‌کند تا در امر تامین برنامه شبکه‌ استانی اصفهان مشارکت داشته باشند و برنامه‌هایی در حوزه سلیقه و نظر خود تولید و پخش کنند.

وی با تاکید بر اینکه شبکه استانی اصفهان به دنبال تحت پوشش قرار دادن تمامی شهرستان‌های این استان است، بیان داشت: تلاش می‌کنیم از ظرفیت تمامی شهرستان‌های استان اصفهان استفاده کرده و در مورد شهرستان‌ها نیز اقدام به تولید برنامه کنیم.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید