امروزجمعه, 04 خرداد 1397-- Friday May 25 2018

ساعت 02:12:42

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

رييس كميسيون عمران، شهرسازي و معماري شوراي اسلامي شهر اصفهان:

شركت هاي گاز تهديدي براي اصفهان است/ ايمني با اخطار به دست نمي آيد

شنبه, 23 اردیبهشت 1391 ساعت 10:19 کدخبر :4081
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : ایمنا

خبرگزاري ايمنا: رييس كميسيون عمران، شهرسازي و معماري شوراي اسلامي شهر اصفهان با اشاره به ارائه اخطارجهت انتقال شركت‌هاي گاز در خيابان امام خميني(ره) اظهارداشت كه وجود شركت هاي گاز در شهر تهديد جدي براي امنيت شهروندان است، بنابراين ايمني را نمي توان با اخطار به دست آورد.

به گزارش ايمنا، مصطفي بهبهاني در نطق پيش از دستور جلسه علني امروز شوراي اسلامي شهر اصفهان گفت: دو سال گذشته يكي از شركت هاي گاز در خيابان بسيج دچار حريق شد كه با تلاش آتش نشانان مهار گرديد و اصفهان از حادثه اي بزرگ نجات يافت.
وي افزود: متاسفانه دو روز گذشته نيز يكي ديگر از شركتهاي توليدكننده گاز دچار حريق شد و اين بار هم آتش نشانان اصفهان را از تهديدي بزرگ نجات دادند.
رييس كميسيون عمران، شهرسازي و معماري شوراي اسلامي شهر اصفهان با اشاره به اخطارهای کتبی به منظور انتقال اين مشاغل به خارج از شهر تصريح كرد: وجود شركت هاي گاز در شهر تهديد جدي براي امنيت شهروندان است بنابراين ايمني را نمي توان با اخطار به دست آورد بلكه بايستي با الزام وارد عمل شد تا از بروز حوادث بزرگ جلوگيري كرد.
بهبهاني تاكيد كرد: مي توان خطرات بالقوه را قبل از بروز حادثه شناسايي كرد و اقدامات پيشگيرانه را براي جلوگيري از اتفاق برنامه ريزي كرد.
وي به ضرورت تهيه نقشه پهنه بندي خطر در خصوص سيل، زلزله و حريق تاكيد كرد و و اظهار داشت: متاسفانه بسياري از انبارها در مناطق مسكوني ايجاد شده و اين يك تهديد براي شهر اصفهان است.
رييس كميسيون عمران، شهرسازي و معماري شوراي اسلامي شهر اصفهان با اشاره به اين كه اين بارندگي ها شهر اصفهان را نيز تهديد مي نمايد، ادامه داد: لوله هاي فاضلاب شهر گنجايش سيلاب را ندارد اما خوشبختانه شبكه مادي ها ظرفيت خوبي براي هدايت سيلاب به رودخانه زاينده رود است.
بهبهاني اذعان داشت: براي هدايت آبهاي سطحي به مادي لازم است شبكه ديگري احداث شود كه اين امر مستلزم تهيه نقشه پهنه بندي سيل بايد پلان كد مي باشد.
وي با اشاره به تهيه پهنه بندي لرزه اي گفت: با تعيين و شناسايي پهنه بندي لرزه اي شهر مي توان در اين خصوص برنامه ريزي كرد.
رييس كميسيون عمران، شهرسازي و معماري شوراي اسلامي شهر اصفهان تاكيد كرد: بايد براي ايمني ساختمان ها در مديريت شهري برنامه ريزي شود چرا كه هيچ كجا مثل شهرداري براي اصفهان كاري نمي كند./

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 0 شادی 24 اردیبهشت 1391 ساعت 09:11
بخدا راست میگن اون وقت یک سری ادم از خدا بی خبر که فقط به فکر منافع خود هستند در بین منازل مردم تو خیابان شهید اشرفی یا همون کهندژ سابق میند و سی ان جی میزنند خدا انشااله باعث و بانی و امضا کننده و مجوز دهنده و هر کی تو این زمینه به پول و رشوه و پارتی متوسل شده را به درد بی درمان دچار کنه
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید