امروزدوشنبه, 04 تير 1397-- Monday Jun 25 2018

ساعت 05:05:30

آخرین به روز رسانی : شنبه 22:34:08

راهنمایی‌های پلیس فتا به جوانان/13

شگرد جدید کلاهبرداری اینترنتی/دام پیامک‌های اعتباری ارزان در شهر

چهارشنبه, 07 دی 1390 ساعت 14:12 کدخبر :3416
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : برنا

هنگام خریدهای اینترنتی هوشیار باشید و از سایت‌های معتبر استفاده کرده و یکی از راه‌های شناسایی این سایت‌ها فروش اجناس و یا خدمات مجاز است.
به گزارش خبرنگار برنا، در حالی که روان شناسان ویژگی‌هایی مانند درونگرایی و سطح روابط اجتماعی و میزان گوشه گیری و انزواطلبی افراد در گرایش افراطی به اس ام اس را موثر می‌دانند (پیامک؛ رفتار خاموش با کلمات!)  و استفاده مثبت یا منفی از این پدیده ارتباط مستقیم با ویژگی‌های شخصیتی، نیازهای فرد، شرایط زندگی و موقعیت عنوان کرده و معتقدند استفاده بیش از حد از پیامک،مثل هر اعتیاد دیگری، افراد را در صورت عدم استفاده رنج خواهد داد؛افرادی از طریق فروس پیامک‌های اعتباری با هزینه کم، اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.

بنا بر این گزارش در زمینه کلاهبرداری اینترنتی از طریق فروش پیامک‌های اعتباری در سایت اینترنتی شخصی مدعی شد؛وی در چند مرحله اقدام به خرید اعتبار برای ارسال پیامک به تعداد زیاد با نام تجاری از سایتی نموده که تعداد پیامک‌های ارسال شده توسط این شرکت بسیار کمتر از مقدار تعیین شده و اعتبار کسر شده بوده و در خصوص ارائه سرویس پیامک با نام تجاری نیز هیچ اقدامی صورت نگرفته و مدیر شرکت نیز پاسخگو نیست.

گفتنی است شگرد حاضر یکی از شگردهای جدید کلاهبرداری اینترنتی در سطح کشور است و در این خصوص معاونت اجتماعی پلیس فتا ناجا از شهروندان خواست تا هنگام خریدهای اینترنتی هوشیار باشند و  از سایت‌های معتبر استفاده کرده و یکی از راه‌های شناسایی این سایت‌ها فروش اجناس و یا خدمات مجاز است. در غیر این صورت ممکن است سایت مربوطه به هدف کلاهبرداری از مشتریان ایجاد شده باشد.

راه اندازی سایت‌هایی مشابه سایت‌های دولتی که خدمات ارائه می‌دهند، جرم تلقی شده و پلیس با عاملین آنها برخوردی قاطع خواهد داشت.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید