امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 20:34:09

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

واکنش مجلس به انتصاب مرتضوی در تامین اجتماعی؛

شیخ الاسلامی استیضاح خواهد شد

دوشنبه, 29 اسفند 1390 ساعت 08:00 کدخبر :3863
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : الف

درپی انتصاب سعیدمرتضوی به ریاست صندوق تامین اجتماعی، استیضاح شیخ الاسلامی وزیر تعاون و کار به جریان افتاد.
به گزارش الف، علی رغم مخالفت ها و حتی تهدید نمایندگان به استیضاح وزیر مربوطه، سعید مرتضوی، در زمان تعطیلی مجلس در مراسمی با حضور وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی، به عنوان مدیرعامل جدید صندوق تأمین اجتماعی کشور معرفی شد.

پیش از این، 15 نماینده مجلس در تذکری به رئیس جمهور از او خواسته بودند تا به دلیل عدم تجربه و تخصص مرتضوی در این زمینه و پرونده مرتضوی در موضوع کهریزک، پست جدیدی را به وی اعطا نکند و او را به عنوان مدیر عامل سازمان تامین انتخاب نکند.

بلافاصله پس از انتشار خبر انتصاب متهم پرونده کهریزک به ریاست صندوق تامین اجتماعی، محمد رضا باهنر خبر از ارائه غیر رسمی طرح استیضاح عبدالرضا شیخ الاسلامی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به هیئت رئیسه مجلس داد. وی همچنین با اشاره به درخواست برخی از نمایندگان مبنی بر استیضاح وزیر در صورت این انتصاب گفت: در اولین فرصت زمانی که مجلس باز شود استیضاح اعلام وصول می شود.

از سوی دیگر، پرویز سروری نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به قطعیت پیگیری طرح استیضاح وزیر در مجلس گفت: بهتر است تا دیر نشده وزیر کار این انتصاب خود را پس بگیرد یا این که آقای مرتضوی خودش داوطلبانه کنار رود چراکه این کار هزینه کمتری خواهد داشت. سروری تاکید کرد: در صورت کنار گذاشته نشدن مرتضوی جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح استیضاح وزیر کار را که متن آن تهیه شده و به امضای نمایندگان مجلس رسیده است قطعا پیگیری می کنیم.

چندی پیش دکتر الیاس نادران با هشدار به دولت درباره سواستفاده از تعطیلات مجلس، اعلام کرده بود اگر سعید مرتضوی به ریاست تامین اجتماعی انتخاب شود، استیضاح شیخ الاسلامی در اولین جلسه مجلس پس از عید به جریان خواهد افتاد.
علاوه بر این، جنبش دانشجویی نیز درباره انتصاب سعیدمرتضوی در سازمان حساس و ثروتمند تامین اجتماعی به احمدی نژاد هشدار داده بود.
صندوق تامین اجتماعی محل نگهداری و صیانت از حقوق بازنشستگی و بیمه های کارگران می باشد و در سالهای اخیر به یکی از ثروتمندترین نهادهای حکومتی ایران تبدیل شده است.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید