امروزسه شنبه, 29 خرداد 1397-- Tuesday Jun 19 2018

ساعت 19:00:13

آخرین به روز رسانی : دو شنبه 01:37:57

صندوق اشتغال نیازمندان و معلولان چی هست ؟ کجاست؟

چهارشنبه, 14 اردیبهشت 1390 ساعت 12:41 کدخبر :1042
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبر آنلاین

صندوق اشتغال نیازمندان و معلولان چی هست؟ کجاست؟

جامعه > خانواده - در یکی از بندهای لایحه بودجه 90، به تخصیص بودجههای توانمند سازی معلولان به صندوقی به این نام اشاره شده بود، که نمایندگان در اصل چنین صندوقی ایجاد تشکیک کردند.

به گزارش خبرآنلاین، محمدکاظم دلخوش نماینده صومعهسرا با اشاره به اینکه 7 سال است که چنین صندوقی باید مشترکا از سوی کمیته امداد و سازمان بهزیستی تشکیل شود، گفت: ما هر سال در قوانین بودجه سنواتی 10 درصد بودجه کمیته امداد را برای توانمندسازی معلولان تخصیص میدهیم ولی تا وقتی چنین صندوقی تشکیل نشود،مشخص نیست که این بودجه صرف این کار میشود یا نه؟

مهرداد لاهوتی نماینده لنگررود در تذکری گفت که چنین صندوقی تشکیل شده است اما دلخوش به وی یادآور شد که صندوق مد نظر وی اساسا در کمیته امداد وجود داشته است و صندوق مشترکی یا همکاری سازمان بهزیستس نیست.

مجموعه این مذاکرات سبب شد که لاریجانی از نماینده دولت بپرسد که واقعا چنین صندوقی وجود دارد یا نه؟ ووقتی پاسخ شنید که قرار است تشکیل شود، پرسید: چرا باید برای تخصیص این بودجه چنین شرطی قائل شویم؟ این بودجه را به خود کمیته امداد بدهیم تا از هز طریق که خودش میخواهد هزینه کند.

به گفته وی، هزینه بودجهای از سوی یک صندوق این الزام را میآورد که اساسنامه چنین صندوقی یا در مجلس تصویب شود و یا در دولت مصوب گردد. به این ترتیب باز هم هزینه آن دچار مشکل خواهد شد.

نهایتا عنوان این صندوق از لایحه بودجه 90 حذف شد. بر اساس این مصوبه کمیته امداد وسازمان بهزیستی با هماهنگی و موافقت دولت از محل منابعی که به علت توانمند شدن کسانی که از تحت پوشش خارج میشوند، به ایجاد اشتغال بپردازند.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید