امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 23:26:17

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

رييس جمهوري فاش كرد:

طراحي غرب براي ايجاد خشكسالي در برخي از مناطق جهان از جمله ايران

جمعه, 30 اردیبهشت 1390 ساعت 07:12 کدخبر :1211
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : ایرنا

رييس جمهوري امروز پنجشنبه در مراسم افتتاح سد كمال صالح در استان مركزي از طراحي و برنامه ريزي كشورهاي غربي براي ايجاد خشكسالي در برخي مناطق جهان از جمله ايران خبر داد.
طراحي غرب براي ايجاد خشكسالي در برخي از مناطق جهان از جمله ايران
به گزارش خبرنگار اعزامي ايرنا، محمود احمدي نژاد كه براي افتتاح سد و سامانه انتقال آب كمال صالح به اراك سفر كرده است، با اشاره به مقاله يك سياستمدار غربي كه از بحران آب در 30 سال آينده خبر داده و در آن از خشك شدن مناطقي از كره زمين از سمت تركيه و ايران تا شرق آسيا سخن گفته است، افزود: محدوده ترسيم شده در مقاله اين سياستمدار غربي بخش هايي را شامل مي شود كه آن ها از تمدن سازي و فرهنگ آفريني كشورهاي اين محدوده درهراسند.
احمدي نژاد با بررسي وضعيت بارش و تغييرات آب و هوايي در يك سال اخير در منطقه آسيا و اروپا تصريح كرد: بر اساس اخباري كه صحت آن در مورد وضعيت آب و هوا مورد تاييد قرار گرفته است، كشورهاي اروپايي با استفاده از تجهيزاتي خاص، به گونه اي عمل كرده اند كه ابرها تخليه شده و ابرهاي بارش زا به كشوري هاي منطقه از جمله ايران نرسد.
رئيس جمهوري با بيان اينكه اين يك حادثه طراحي شده است، گفت: اين موضوع از طريق مراجع حقوقي كشورمان پيگيري خواهد شد و اين كار زشت نبايد ادامه پيدا كند.
وي هدف كشورهاي اروپايي را از انجام اين اقدامات، ايجاد تنش و تخاصم در آب هاي مرزي كشورها عنوان كرد و افزود: اعتقاد دارم همان طور كه پيش از اين نيز اعلام شده بود، جنگ آينده جنگ آب است.
ادامه دارد...

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید