امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 14:41:28

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

نیکزاد در پاسخ به مهر:

طرح باغ‌ویلا برای بازگشت به معماری ایرانی اسلامی در دستور کار قرار گرفت

پنجشنبه, 23 تیر 1390 ساعت 09:18 کدخبر :1861
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری مهر

وزیر راه و شهرسازی درباره طرح شهرسازی به سبک باغ ویلا که اخیرا از سوی رئیس جمهور اعلام شده است، گفت: این گفته رئیس جمهور برای بازگشت به معماری اسلامی ایرانی در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر علی نیکزاد امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در رابطه با طرح باغ ویلا که اخیرا از سوی رئیس جمهور اعلام شده گفت: این سخن رئیس جمهور برای بازگشت به معماری اسلامی ایرانی در دستور کار قرار گرفته و جهت حفظ حریم ها در ساخت مسکن مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: بارها مراجع عظام از شهرسازی به شیوه امروز انتقاد کرده و تاکید داشتند که آشپزخانه منازلی که به سبک امروزی ساخته می شود مطابق با فرهنگ اسلامی و ایرانی نیست .

نیکزاد طرح باغ ویلا را در جهت رسیدگی بهتر ایرانیان دانست و گفت: بر اساس این طرح تلاش خواهیم کرد از زمین های موجود استفاده و به الگوهای معماری اسلامی ایرانی بازگردیم .

وی در ادامه با اعلام اینکه هر اقدامی در این زمینه با هماهنگی بزرگان صورت خواهد گرفت، تصریح کرد: تا پایان امسال بررسی این طرح ادامه خواهد داشت و در نهایت طرحی را به اجرا خواهیم گذاشت که رنگ و بوی اسلامی و ایرانی داشته باشد.

نیکزاد در پاسخ به سئوال دیگری در این خصوص که این طرح چه تفاوت هایی با طرح باغ شهر داشته و آیا نظرات مقام معظم رهبری نیز در زمینه اجرای این طرح گرفته می شود، گفت: ما بدون اذن مقام معظم رهبری هیچ اقدامی در زمینه طرح باغ ویلا نخواهیم داشت.

وزیر راه و شهرسازی همچنین در پاسخ به سئوالی در زمینه تسهیلات طرح مسکن مهر نیز گفت: روند کار برای اعطای تسهیلات در رابطه با مسکن مهر ادامه داشته و گزارشی که اخیرا به هیئت دولت داده شد در خصوص روند پروژه مسکن مهر و اعطای تسهیلات برای اجرای آن بوده است.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید