امروزسه شنبه, 01 خرداد 1397-- Tuesday May 22 2018

ساعت 12:51:54

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

دبیر دومین سمپوزیوم بیمارستان الكترونیكی:

طرح بیمارستان الكترونیك در بیش از 500 بیمارستان كشور اجرا شد

سه شنبه, 17 آبان 1390 ساعت 14:12 کدخبر :3027
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : ایرنا

تهران - دبیر دومین سمپوزیوم' بیمارستان الكترونیكی و تله مدیسین' گفت: طرح بیمارستان الكترونیكی در همه بیمارستان های دانشگاه علوم پزشكی تهران و بیش از 500 بیمارستان سراسر كشور اجرا شد.
طرح بیمارستان الكترونیك در بیش از 500 بیمارستان كشور اجرا شد

'ماشاء الله ترابی' روز سه شنبه در حاشیه دومین سمپوزیوم' بیمارستان الكترونیكی و تله مدیسین' در دانشگاه علوم پزشكی تهران افزود: اجرای طرح بیمارستان الكترونیك از سال گذشته آغاز شد و امیدواریم با همكاری وزارت بهداشت و مسوولان ذیربط، طرح بیمارستان الكترونیك كمتر از سه سال آینده در همه بیمارستان های كشور اجرا شود.

وی به برخورداری بیمارستان های یاد شده از شبكه كامپیوتر و نرم افزار در اجرای این طرح اشاره كرد و افزود: در اجرای این طرح همه خدمات مراقبتی پزشكی مانند خدمات مشاوره از طریق نظام های مجازی در بیمارستان ها ارایه می شود.

دبیر دومین سمپوزیوم' بیمارستان الكترونیكی و تله مدیسین' خاطرنشان كرد همچنین در نظر است برای نخستین بار نرم افزار 'هوش مراقبت' را كه به شكل كاربردی در بیمارستان رسول اكرم (ص) اجرا شده است را در این سمپوزیوم معرفی كنیم.

وی افزود: این نرم افزار كمك می كند تا سطوح مختلف ارایه كنندگان خدمت اعم از پزشكان و پرستاران بتوانند خدمات خود رابا توجه به اطلاعات تولیدی، جامع تر ارایه دهند و امیدواریم این نرم افزار بزودی در همه بیمارستان های كشور به كار گرفته شود.

دبیر دومین سمپوزیوم' بیمارستان الكترونیكی و تله مدیسین' هدف از برگزاری این همایش را ارایه آخرین یافته های پژوهشی و آشنایی با كاربرد و توسعه فناوری اطلاعات در عرصه پزشكی ذكر كرد.

ترابی گفت: نرم افزار مدیریت مصرف انرژی و نگهداری دستگاه های پزشكی كه به تازگی در جهان طراحی شده است در این همایش مورد بررسی قرار می گیرد.

وی یادآور شد در این همایش 48 مقاله بصورت شفاهی و 20 مقاله بصورت پوستر ارایه شده است.

مراسم افتتاحیه دومین سمپوزیوم یك روزه ' بیمارستان الكترونیكی و تله مدیسین'با شعار 'تحول الكترونیكی در علوم پزشكی' با حضور استادان داخلی و بین المللی مانند دانشمندان هند، آلمان و آمریكا در دانشگاه علوم پزشكی تهران برگزار شد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید