امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 14:45:20

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

نصراصفهانی:

طرح تولید برق از زباله‌های اصفهان کلید خورد

دوشنبه, 30 خرداد 1390 ساعت 13:38 کدخبر :1596
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری مهر

اصفهان - خبرگزاری مهر: نائب رئیس کمیسیون محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان از برنامه‌ریزی برای تولید برق از زباله‌های اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا نصراصفهانی با اشاره به استحصال برق از محل دفن زباله‌ها، افزود: تولید پنج مگاوات برق از محل دفن زباله در گردنه زینل اصفهان پیش‌بینی شده است.

وی اظهار داشت: در کمیسیون حمل و نقل و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان، مطالعات نحوه استحصال برق از محل دفن زباله‌ها در گردنه زینل به تصویب رسید.

نایب رئیس کمیسیون محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: بلافاصله بعد از پایان مطالعات با همکاری بخش خصوصی طرح تولید برق از زباله‌های دفن شده اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه دو میلیون تن زباله در گذشته در محل گردنه زینل دفن شده است، اضافه کرد: بر اثر دفن زباله‌ها به خصوص مواد آلی تجدیدپذیر و فعل و انفعالات بی‌هوازی مواد گازهای متان، اکسیژن، دی‌اکسید کربن و نیتروژن تولید می‌شود که می‌تواند در چرخه تولید برق قرار گیرد.

نصر اصفهانی با اشاره به پیامدهای تحقق این طرح بیان داشت: تولید برق از زباله‌های دفن شده در جهت رفع مشکلات زیست محیطی و مقابله با آلاینده‌ها بسیار تاثیرگذار است.

وی ادامه داد: همکاری سازمان محیط زیست و شرکت توانیر در اجرای این طرح بسیار مهم و ضروری است.

نائب رئیس کمیسیون محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه تولید پنج مگاوات برق از زباله‌های شهر اصفهان برآورد شده است، افزود: بر اساس این طرح، گاز از مرکز دفن زباله‌ها استحصال و سپس به برق تبدیل می‌شود که می‌توان برق تولیدی را به شهر انتقال داد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید