امروزدوشنبه, 07 خرداد 1397-- Monday May 28 2018

ساعت 09:51:41

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان

عرضه مرغ منجمد تولید داخل با نرخ 3 هزار و 200 تومان در بازار

یکشنبه, 07 اسفند 1390 ساعت 14:04 کدخبر :3769
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : ایمنا

کمبود تولید مرغ در پایان امسال نداریم
خبرگزاری ایمنا: معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: مقرر شده که مرغ منجمد تولید داخل با نرخ 3 هزار و 200 تومان در بازار اصفهان عرضه شود.

امیرحسین افیونی امروز در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایمنا، با اشاره به این که جوجه ریزی مرغ داری ها در دی و بهمن امسال مطلوب بوده است، اظهار داشت: متاسفانه این امر تحت تاثیر گرانی نهاده ها و دان مرغ قیمت مرغ نیز افزایش یافته است.
وی افزود: استان اصفهان نسبت به یک ماه پیش کمبودی از نظر گوشت سفید ندارد و فقط این فرآورده ۵۰۰ تا ۶۰۰ تومان گران تر شده، اما بازهم نسبت به گرانی نهاده ها، قیمت اصلی تمام شده مرغ لحاظ نشده است.
وی با بیان این که بر طبق آمار کشتارگاه ها، تولید و کشتار مرغ در اصفهان نسبت به ۲ ماه قبل که قیمت ها کمتر بوده کاهش نیافته است، تصریح کرد: قرار است مرغ منجمد تولید داخل با نرخ ۳ هزار و ۲۰۰ تومان در بازار عرضه شود.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان ادامه داد: عرضه این مرغ های منجمد در بازار اصفهان مازاد تولید داخلی است که به صورت منجمد در اختیار مردم قرار می گیرد.
وی با بیان این که هر کیلو مرغ زنده در کشتارگاه های اصفهان بین ۲۶۰۰ تا ۲۷۰۰ تومان به فروش می رود، خاطرنشان کرد: قیمت مرغ گرم توزیع کشتارگاه ۴ هزار تومان و در مغازه ها ۴ هزار و ۲۰۰ تومان به فروش می رسد.
افیونی با تاکید بر این که استان اصفهان از لحاظ تولید مرغ در پایان سال کمبودی ندارد، تصریح کرد: همواره ۳۰ درصد تولید مرغ اصفهان به استان های همجوار تهران، فارس، مرکزی و ... می رود.
وی یادآور شد: میزان تولید مرغ در استان اصفهان سال گذشته ۱۳۷ هزار تن بود و امسال نیز ۱۴۵ هزار تن برآورد می شود.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان بیان داشت: 70 درصد قیمت گوشت مرغ متاثر افزایش نرخ ارز و گرانی نهاد های دان مرغ است.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید