امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 16:09:58

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

از سوی دادگاه انقلاب

علی اکبر جوانفکر به یکسال حبس محکوم شد

دوشنبه, 26 دی 1390 ساعت 09:38 کدخبر :3521
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری فارس

خبرگزاری فارس: علی اکبر جوانفکر مدیر عامل خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) و مشاور رییس جمهور به اتهام توهین به رهبر معظم انقلاب به یکسال حبس محکوم شد.
خبرگزاری فارس: علی اکبر جوانفکر به یکسال حبس محکوم شد

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس، به نقل از سایت خبری مشرق، حکم بدوی دادگاه علی اکبر جوانفکر مدیر عامل خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) و مشاور رییس جمهور اعلام شد.

جوانفکر که در حال حاضر مسئولیت سرپرستی موسسه ایران یدک می کشد و رییس جمهوری نیز چندی پیش وی را به عنوان نماینده دولت در شورای نظارت بر عملکرد صدا و سیما منصوب کرد، به اتهام توهین به مقام معظم رهبری به یکسال حبس و پنج سال محرومیت از عضویت در احزاب ، گروهها، انجمن ها و فعالیت های رسانه ای و مطبوعاتی محکوم شد.

پیش از این نیز دادگاه کیفری استان تهران علی‌اکبر جوانفکر را به اتهام انتشار مطالب خلاف موازین اسلامی به تحمل یک سال حبس و سه سال محرومیت از هرگونه فعالیت مطبوعاتی محکوم کرد.

براساس این حکم ، جوانفکر به اتهام انتشار مطالب خلاف موازین اسلامی در ویژه ‌نامه ای با عنوان خاتون به 6 ماه حبس و در مورد اتهام انتشار مطالب و تصاویر خلاف عفت عمومی در این ویژه‌نامه به 6 ماه حبس محکوم شده است.

این حکم پس از اعتراض جوانفکر به دادگاه تجدید نظر رفته است.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید