امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 02:19:55

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان خبر داد:

عملیات حفاری تونل شرقی مترو به اتمام رسید/تکمیل رینگ سوم ترافیکی طی دو ماه آینده

پنجشنبه, 22 تیر 1391 ساعت 11:54 کدخبر :4261
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : ایمنا

خبرگزاری ایمنا: رييس شوراي اسلامي شهر اصفهان اعلام کرد: عملیات حفاری تونل شرقی مترو خط شمال جنوب امروز به پایان رسید.

به گزارش ایمنا، عباس حاج رسولي ها در جلسه علني امروز شوراي اسلامي شهر اصفهان گفت: در حال حاضر با اتمام عملیات حفاری تونل شرقی دستگاه تی بی ام از این محور خارج می شود.
وی با بیان این که دستگاه تي بي ام بعد از بازسازي براي خط دو مترو كه از خيابان زينبه آغاز مي شود استفاده خواهد شد، افزود: ديگر درون زمين دستگاه حفاري وجود ندارد و اين امر مي تواند به تمام شايعات ايجاد شده در اين زمينه پاسخ خوبي دهد
رییس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به این که عمليات حفاري اين محور هفت سال طول کشیده است، تصریح کرد: در حال حاضرتونل غربی در حال ریل گذاری و تونل شرقی مترو نیزآماده ریل گذاری شده است.
حاج رسولیها با بيان اينكه خط يك متروي اصفهان اواخر امسال يا اوايل سال آينده به بهره برداري مي رسد، خاطرنشان کرد: هزار میلیارد تومان تنها برای احداث تونل مترو هزینه شده است.
رييس شوراي اسلامي شهر اصفهان تاکید کرد: راه اندازی مترو تاثیر بسزایی در کاهش آلودگی هوا و معضلات زیست محیطی دارد.
جریان موقت آب در اطراف پل های تاریخی
رییس شورای اسلامی شهر اصفهان همچنین جريان موقت آب در اطراف پل هاي تاريخي اين شهر را خواستار شد و گفت: مسوولان مربوط با برنامه ريزي آب نما در اين محدوده ايجاد كنند تا حدودی بتوان دل مردگی را از شهر اصفهان دور کنیم.
حاج رسولیها اظهار داشت: بر اساس آمار موجود ۳۰ تا ۴۰ درصد شهروندان اصفهان براي تفريح به كوه صفه مي روند از این رو باید اقدامی صورت گیرد تا مردم رغبت کنند از فضای تفریحی حاشیه زاینده رود استفاده نمایند.
تکمیل رینگ سوم ترافیکی دو ماه آینده
وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به بازدید اعضای شورا از پروژه همت اشاره کرد و اظهار داشت: پروژه همت تکمیل کننده رینگ سوم ترافیکی شهر اصفهان است و ظرف دو ماه آینده به بهره برداری می رسد.
حاج رسولیها با اشاره به همکاری سپاه و هوانيروز اصفهان در جهت تکمیل رینگ سوم ترافیکی ادامه داد: سپاه و هوانیروز اصفهان با واگذاری زمین به مدیریت شهری کمک شایانی به اجرای این طرح داشتند.
وی در ادامه در خصوص اوقات فراغت دانش آموزان اصفهاني اضافه کرد: جوانان را بايد به سمت مباحث فرهنگي و اجتماعي هدايت كرد، از این رو مدیریت شهری آمادگی دارد در این خصوص سرمایه گذاری نماید./

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید