امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 12:25:00

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

مهرانفر:

فرار از خدمت سربازی بیشترین جرم در بین نیروهای مسلح اصفهان است

چهارشنبه, 07 تیر 1391 ساعت 09:05 کدخبر :4202
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری مهر

اصفهان - خبرگزاری مهر: رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان اصفهان گفت: در حال حاضر فرار از خدمت سربازی بیشترین جرم در بین نیروهای مسلح در استان اصفهان است.

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم مهرانفر پیش از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران به بیشترین جرائم و پرونده‌های قضایی نیروهای مسلح اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر فرار از خدمت سربازی بیشترین جرم در بین نیروهای مسلح در استان اصفهان است.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 700 راهکار عملیاتی برای پیشگیری از وقوع جرم در سازمان قضایی نیروهای مسلح در نظر گرفته شده، تصریح کرد: در برنامه 5 ساله 16 جرم شایع در نیروهای مسلح شناسایی و مورد بررسی قرار گرفته است.

وی گرایش به مصرف مواد مخدر و مشکلات اخلاقی را از موارد مورد تهدید برای ارتکاب جرم سربازان در هنگام مرخصی‌عنوان کرد.

مهران فر با تاکید بر اینکه در نشست‌های مسئولان پیش‌بینی جرایمی مانند اختلاس، رشوه، اخذ پورسانت، تبانی در معاملات دولتی، سهل‌انگاری موجب به ایراد خسارت به اموال دولتی، سرقت و فروش اموال و اشیا نظامی و تحصیل مال از طریق نامشروع مورد بررسی قرار می‌گیرد، ادامه داد: در سال جاری بررسی علل و عوامل ارتکاب جرایم مالی در سازمان قضایی نیروهای مسلح مورد بررسی قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: اقتدار سیاسی، اقتصادی و فرهنگی یک کشور در استقلال آن بسیار تأثیر گذاراست و با توجه به شرایط موجود اهمیت و حساسیت کار سازمان قضایی نیروهای مسلح وظیفه حفظ و صیانت از سلامت نیروهای مسلح را عهده دار است.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان اصفهان در ادامه صحبت های خود به رسیدگی به پرونده باند معافیت سربازی غیر قانونی در اصفهان اشاره کرد و گفت: به تازگی پرونده‌هایی در سازمان قضایی نیروهای مسلح استان گزارش شده است که اقدام به صدور کارت معافیت کرده است.

رسیدگی به پرونده 100 نفری خدمت سربازی جعلی

وی افزود: این باند هزینه‌ای بین 3 تا 15 میلیون تومان هزینه بابت صدور کارت معافیت جعلی و غیر قانونی دریافت کردند.

مهران فر ادامه داد: در این راستا یک پرونده 100 نفری که 70 مورد گواهی کسر خدمت جعلی و نیز پرونده های حذف اطلاعات خلاف خودروها در سیستم رایانه پلیس راهور هم بوده است، رسیدگی شد.

وی در ادامه به خانواده‌ها توصیه کرد که نسبت به کلاهبرداران و شیادانی که به سو استفاده‌های مالی از جوانان به بهانه صدور کارت معافیت اقدام می‌کنند توجه داشته باشند.

ساخت زندان نظامی اصفهان تا پایان سال 91

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان اصفهان در ادامه با اشاره به اینکه ساختمان مستقل زندانیان نظامی استان اصفهان تا پایان امسال به بهره برداری می‌رسد، تصریح کرد: این ساختمان در مساحتی بالغ بر 9 هزار متر و سه هزار متر ساخت است که تاکنون 67 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی با تاکید به اینکه اگر دولت اعتبار لازم برای ساخت این زندان را تا پایان سال جاری پرداخت کند به اتمام می‌رسد، گفت: با ساخت این زندان، زندانیان نظامی از زندان مرکزی اصفهان مستقل می‌شوند.

مهران فردر مورد جرائم مالی نیروهای مسلح و افزایش آن نسبت به پنج سال گذشته افزود: در اوضاع اقتصادی کنونی در نیروهای مسلح هم افزایش جرائم مالی داشته‌ایم اما این آمار نسبت به سایر اقشار جامعه در سطح پایینی قرار دارد.

وی با تاکید به اینکه آمار افزایش جرائم مالی در نیروهای مسلح قابل تأمل است، ادامه داد: در اوضاع اقتصادی کنونی در نیروهای مسلح هم افزایش جرائم مالی داشته‌ایم اما این آمار نسبت به سایر اقشار جامعه در سطح پایینی قرار دارد.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان اصفهان با تاکید به اینکه آمار افزایش جرائم مالی در نیروهای مسلح قابل تأمل است، ادامه داد: نهادهای نظارتی با افزایش اقدامات پیشگیرانه سعی در آسیب‌شناسی و موارد پیشگیرانه داشته‌اند که یکی از موارد آن با خدمت سربازی هر سرباز در محل سکونت خود کاهش یافته است.

فرار از سربازی بیشترین حجم پرونده های قضایی نیروهای مسلح

وی به بیشترین جرائم و پرونده‌های قضایی نیروهای مسلح اشاره کرد و گفت: در حال حاضر فرار از خدمت سربازی بیشترین جرم در بین نیروهای مسلح در استان اصفهان است.

وی در مورد رتبه‌بندی جرائم در سازمان قضایی نیروهای مسلح افزود: نمی‌توان جرایم را رتبه‌بندی کرد زیرا در یگان‌های نیروهای مسلح این رتبه متفاوت است، اما جرائم مالی در مراتب بعد از فرار از خدمت قرار دارد.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان اصفهان گرایش به مصرف مواد مخدر و مشکلات اخلاقی را از موارد مورد تهدید برای ارتکاب جرم سربازان در هنگام مرخصی‌دانست و تاکید کرد: مرخصی‌های سربازان دور از خانه بیشتر موجب جرائم می‌شود.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید