امروزيكشنبه, 30 ارديبهشت 1397-- Sunday May 20 2018

ساعت 22:25:51

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

فروش تجهیزات دهه 60 میلادی به نام کاهنده بنزین

یکشنبه, 17 مهر 1390 ساعت 14:13 کدخبر :2724
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری مهر

جلیل سالاری هم با بیان اینکه اخیرا گزارش هایی مبنی بر تماس افرادی با رانندگان و منازل برای فروش کاهنده مصرف سوخت خودروها ارائه شده است به مهر، گفت: فروش کاهنده مصرف سوخت در سطح استانهای کشور به شدت فرا گیر شده است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی تاکنون مجوزی برای تولید و فروش این تجهیزات توسط شرکت ملی پالایش و پخش نفتی صادر نشده است، بیان کرد: بررسی های انجام شده نشان می دهد اکثرا شرکتهای فاقد صلاحیت اقدام به تولید، بازاریابی و فروش این تجهیزات می کنند.

این مقام مسئول با اعلام اینکه برخی از تجهیزات کاهنده مصرف بنزین دارای استانداردهای دهه 60 میلادی هستند، اظهار داشت: این تجهیزات در گذشته و برای تصفیه سوخت های بسیار نامرغوب و بی کیفیت مورد استفاده قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه افراد سودجو با استفاده از برند شرکتهای معتبر اقدام به فروش گسترده این تجهیزات در سطح کشور می کنند، تبیین کرد: در شرایط فعلی بنزین عرضه شده در جایگاهها نیاز به هیچ گونه کاهنده، مواد افزودنی و افزاینده عدد اکتان ندارد.

سالاری با بیان اینکه بنزین تولیدی در پالایشگاههای نفت دارای استاندارد ملی است و نیازی به مواد افزودنی و مکمل ندارد، تاکید کرد: مردم باید از خرید این مواد افزودنی و یا تجهیزات کاهنده مصرف بنزین به ویژه از مراکز فاقد مجوز به شدت پرهیز کنند.

مجید شهیدی هم با بیان اینکه به منظور فرهنگ سازی بیشتر نسبت به کیفیت بنزین عرضه شده پوستر اطلاع رسانی گسترده ای در سطح جایگاههای سوخت و مناطق 37 گانه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی انجام شده است، گفت: کیفیت فرآورده های نفتی عرضه شده دارای استاندارد ملی بوده و نیاز به مکمل و افزودنی ندارد.

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با اعلام اینکه مسئولیت هر گونه خسارت ناشی از مصرف مکمل و یا افزودنی های بنزین بر عهده سازنده و ارائه دهنده این محصولات است، تصریح کرد: اخیرا سامانه اطلاع رسانی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی به طور شبانه روزی برای پاسخگویی به مردم فعال شده است.

وی، خاطر نشان کرد: مردم با تماس با شماره 09627 مشکلات خود را اطلاع دهند و این مسائل به صورت ویژه توسط شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی پیگیری خواهد شد.

به گزارش مهر، در حال حاضر بنزین با دو عدد اکتان 87 و 95 در جایگاههای سوخت عرضه می شود که پیش بینی می شود با بهره برداری از طرحهای جدید پالایشگاهی درجه آرام سوزی بنزین ایران افزایش یابد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید