امروزدوشنبه, 07 خرداد 1397-- Monday May 28 2018

ساعت 00:28:15

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

فرمانده ناجا:

فريب افرادي را كه از نام من سوءاستفاده مي كنند، نخوريد

دوشنبه, 26 اردیبهشت 1390 ساعت 12:30 کدخبر :1167
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری فارس

خبرگزاري فارس: فرمانده نيروي انتظامي كشور گفت: به شهروندان توصيه مي‎كنيم در صورتي كه فردي به‏عنوان دوست و همكار و حتي اقوام من درخواستي غيرقانوني داشت، موضوع را با دفتر فرماندهي ناجا در ميان بگذارند.

به گزارش خبرنگار قضاي فارس سردار احمدي‌مقدم فرمانده نيروي انتظامي صبح امروز در حاشيه نخستين همايش سراسري زنجيره تامين در پاسخ به سؤال يكي از خبرنگاران گفت: در دو ماهه ابتداي امسال با كاهش چشمگير وقوع جرم مواجه بوديم.

وي ادامه داد: امسال در تهران و در ارديبهشت‌ماه شاهد اجراي طرح مبارزه با مزاحمين نواميس بوده‌ايم و اين در حالي است كه همچون سال گذشته مبارزه با استفاده كنندگان از سلاح سرد نيز در دستور كار پليس قرار دارد.

فرمانده ناجا در پاسخ به سؤال يكي از خبرنگاران مبني بر نتيجه 4 ماه فعاليت پليس فتا (پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات) چه بوده است، گفت: متاسفانه من جمع‌بندي كاملي از فعاليت اين پليس تخصصي ندارم اما از مسئولين اين پليس تخصصي مي‌خواهم به‏زودي نتيجه فعاليت‌هاي خود را در يك كنفرانس مطبوعاتي به خبرنگاران اعلام كنند.

احمدي مقدم در پاسخ به سؤال ديگري مبني بر اينكه پليس در تامين اقلام مورد نياز خود به خودكفايي رسيده يا خير، گفت: اگر منظورتان توليد مايحتاج پليس است، بايد بگوييم خير، زيرا دليلي بر اين كار نمي‌بينيم. مضاف بر اينكه صنايع مورد نياز را هم در اختيار نداريم.

وي ادامه داد: اما در زمينه تحقيق و توسعه تلاش كرديم تا بتوانيم موارد مورد نيازمان را به درستي استخراج و توسط صنايع ديگر تهيه كنيم.

احمدي مقدم همچنين به يك مورد كلاهبرداري از شهروندان با بردن نام وي اشاره كرد و گفت: تلاش مي كنيم تا با هوشمندسازي كارت‌هاي شناسايي پليس، مانع از وقوع چنين جرائمي شويم و اين در شرايطي است كه به شهروندان نيز توصيه مي كنيم فريب چنين افرادي را نخورند و در صورتي كه فردي به عنوان دوست و همكار و حتي اقوام من، درخواستي غيرقانوني داشت، موضوع را با دفتر فرماندهي ناجا در ميان بگذارند.

فرمانده نيروي انتظامي در پايان گفت:‌ در همه جاي دنيا آقازادگي يك حسن است در حالي كه اين موضوع، در ايران جرم است و زماني كه مثلاً فرزند من بخواهد مغازه‎اي راه‎اندازي كند، براي او و من حرف درمي‎آورند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید