امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 01:17:05

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

با تضمین شركت چینی و تسریع در روند پروژه

قطار سریع‌السیر اصفهان- تهران تا پایان سال ۱۳۹۲ به بهره‌برداری می‌رسد

یکشنبه, 03 اردیبهشت 1391 ساعت 11:03 کدخبر :3995
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : ایمنا

بازدید دستیار ویژه رییس جمهور از طرح‌های مهر ماندگار اصفهان
خبرگزاری ایمنا: استاندار اصفهان گفت: با تضمین شركت چینی و تسریع در روند پروژه، قطار سریع‌السیر اصفهان- تهران تا پایان سال ۱۳۹۲ به بهره‌برداری می‌رسد.
علیرضا ذاکر اصفهانی در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادی ایمنا با اشاره به سفر علی‌اکبر محرابیان دستیار ویژه رییس جمهور طی این هفته برای بازدید از پروژه‌های مهرماندگار به استان اصفهان، اظهار داشت: پروژه قطار سریع‌السیر اصفهان- تهران به عنوان یکی از پروژه‌های شاخص طرح مهر ماندگار است که مورد بازدید دستیار ویژه رییس جمهور قرار می‌گیرد.
وی به چهار هزار و ۶۰۰ پروژه عمرانی در دست اجرا در استان اصفهان اشاره کرد و افزود: از این تعداد حدود ۵۰ پروژه به عنوان طرح مهر ماندگار در نظر گرفته شده که ۳۳ پروژه آن برای استان شاخص و حیاتی است.
استاندار اصفهان بیان داشت: در ارتباط با اجرای طرح مهر ماندگار، استانداران موظف هستند اقدامات ویژه عمرانی را در استان‌های خود تا پایان دولت دهم عملیاتی کنند.
وی ادامه داد: در این راستا ۳۳ پروژه عمرانی شاخص با عنوان پروژه‌های مهر ماندگار در دستور کار استانداری استان قرار گرفته که از بین آنها ۱۳ تا ۱۵ طرح برای استان اصفهان از اولویت خاصی برخوردارند.
تخصیص اعتبارات ویژه دولت برای اتمام پروژه‌های مهر ماندگار
ذاکر اصفهانی با بیان این‌که برای اجرای پروژه‌های مهرماندگار اعتبارات مشخصی در لایحه بودجه سال ۹۰ در نظر گرفته شده است، تاکید کرد: در این راستا به منظور اتمام طرح‌ها اعتبار ویژه‌ای از سوی دولت نیز لحاظ شده است.
وی بهره‌برداری از تونل سوم کوهرنگ را یکی از طرح‌های شاخص مهر ماندگار در استان اصفهان عنوان کرد و افزود: تنها حدود ۶۰ متر از این پروژه حیاتی باقی‌مانده و تاکنون حدود ۹۰ درصد پیشرفت فیزیكی داشته است.
استاندار اصفهان در ادامه بیان داشت: با اتمام این طرح حدود ۱۰۰ میلیون مترمکعب آب به سد زاینده‌رود انتقال می‌یابد که با تکمیل آن بیش از دو برابر همین میزان نیز می‌توان آب انتقال داد.
اختصاص یک‌هزار میلیارد تومانی اعتبار برای تكمیل قطار شهری استان‌های قم، تبریز، شیراز و اصفهان
وی تکمیل و راه‌اندازی خط شمال جنوب مترو اصفهان را دومین طرح اولویت‌دار مهر ماندگار در استان اصفهان معرفی کرد و گفت: دولت برای تكمیل قطارشهری چهار استان قم، تبریز ، شیراز و اصفهان یكهزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است. ذاکر اصفهانی اضافه کرد: این میزان اعتبار صرف نظر از تخصیص‌های سالانه دولت برای مترو کلان‌شهرهاست.
وی در ادامه اظهار داشت: هم اکنون ۲۲۵ میلیارد تومان از اعتبار ویژه یک‌‌هزار میلیاردی به حساب این استان‌ها واریز شده که به اصفهان نیز بر اساس سهم مصوب اختصاص می‌یابد.
استاندار اصفهان با اشاره به این‌که اعتبارات لحاظ شده برای تكمیل مترو نسبت به سال‌های گذشته افزایش یافته است، یادآور شد: در این زمینه طی سال گذشته ۷۰ میلیارد تومان اعتبار به استان اصفهان تخصیص داده شد.
وی سومین پروژه شاخص طرح مهر ماندگار را تکمیل ورزشگاه ۷۵ هزار نفری نقش‌جهان اصفهان عنوان کرد و گفت: مشاور ویژه رئیس جمهور خبر از ابلاغ اعتبار این ورزشگاه داده است.
ذاکر اصفهانی تکمیل کنار گذر شرق و غرب استان را از دیگر طرح‌های کلان مهر ماندگار در اصفهان بیان کرد و اظهار داشت: تاکنون پروژه کنارگذر شرق اصفهان حدود ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
وی اضافه کرد: در حال حاضر برای تکمیل این پروژه‌ها اعتبارات لازم تخصیص یافته است.
تخصیص 20 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل سالن اجلاس سران/مابقی در بودجه 91
استاندار اصفهان یکی دیگر از طرح‌های شاخص مهر ماندگار را تکمیل سالن اجلاس سران در اصفهان دانست و افزود: اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان در لایحه بودجه ۹۰ برای احداث این پروژه در نظر گرفته شده است.
وی در ادامه گفت: تاکنون ۲۰ میلیارد تومان آن تخصیص یافت و مابقی آن در بودجه ۹۱ لحاظ شده است.
ذاکر اصفهانی با اشاره به پروژه قطار سریع‌السیر اصفهان- تهران به عنوان یکی از پروژه‌های شاخص طرح مهر ماندگار، تاکید کرد: با تضمین شركت چینی و تسریع در روند پروژه تا پایان سال ۱۳۹۲ این طرح به بهره‌برداری می‌رسد.
وی بیان داشت: تكمیل موزه بزرگ اصفهان، متروی اصفهان- بهارستان، مصلای اصفهان، متروی اصفهان – فولادشهر از دیگر پروژه‌های طرح مهر ماندگار در استان اصفهان است.
استاندار اصفهان با بیان این‌که دولت دهم حدود ۸۰۰ پروژه بزرگ در كشور را با عنوان طرح‌های مهر ماندگار شناسایی کرده است، خاطر نشان کرد: دولت با تخصیص، تمهید منابع و امكانات لازم برای اجرای این طرح‌ها در صدد تکمیل پروژه‌ها است تا زیرساخت‌های كشور برای خدمت‌رسانی به دولت‌های بعدی آماده و مطلوب ارایه شود.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید