امروزچهارشنبه, 05 ارديبهشت 1397-- Wednesday Apr 25 2018

ساعت 14:50:45

آخرین به روز رسانی : شنبه 02:03:18

نظر استانداری تغییر کرد؛

قیمت شیر در جلسه استانداری افزایش یافت/شیر 720 تومانی در انتظار امضای رحیمی

یکشنبه, 03 اردیبهشت 1391 ساعت 11:04 کدخبر :3998
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری مهر

دبیر انجمن صنایع لبنی از تعیین قیمت 720 تومانی برای هر کیلوگرم شیر خام خبرداد و گفت: البته این قیمت باید فردا در جلسه ستاد تنظیم بازار به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور به تائید نهایی رسیده و ابلاغ شود.

رضا باکری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تعیین قیمت شیر خام به ازای هر کیلوگرم 720 تومان در جلسه شب گذشته استانداری تهران گفت: این قیمت باید به تصویب ستاد تنظیم بازار که فردا دوشنبه به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور تشکیل می‌شود، برسد و پس از آن لازم‌الاجرا خواهد بود.

دبیر انجمن صنایع لبنی افزود: قیمت 720 تومانی برای شیر با 1.8 درصد چربی و بار میکروبی زیر 100 هزار تصویب شده است و به ازای هر 0.1 درصد چربی که اضافه شود، 10 تومان به قیمت افزوده خواهد شد.

وی تصریح کرد: البته دامداران معتقدند که قیمت شیر خام باید بیش از این باشد و رقم پیشنهادی آنها نیز در حدود 830 تومان است، اما استاندار با این رقم موافق نبود و به همین دلیل جمع بندی بر این شد که قیمت شیر خام که با مصوبه کارگروه کنترل بازار در دیماه سال گذشته، 630 تومان تصویب شده بود، به 720 تومان افزایش یابد.

باکری گفت: بر این اساس شرکت پشتیبانی امور دام نیز مکلف شده تا علوفه را با قیمتهای مصوب سال گذشته در اختیار دامداران قرار دهد و البته بر عرضه شیر خام به قیمت مصوب نیز نظارت داشته باشد.

وی اظهار داشت: بعد از تائید نهایی قیمت شیر خام که فردا انجام خواهد شد، سازمان حمایت مصرف‎کنندگان و تولیدکنندگان با تولیدکنندگان فرآورده‌های لبنی جلسه‌ای خواهد داشت تا قیمت فرآورده‌ها را بر اساس نرخ جدید شیر خام مصوب کند.

افزایش قیمت شیر در جلسه روز گذشته استانداری در حالی است که معاون برنامه‌ریزی استانداری تهران چندی پیش با اشاره به جلسه دامداران و کارخانه‌های لبنی در استانداری تهران برای بررسی وضعیت قیمت شیر و لبنیات گفت: در این نشست بحث افزایش قیمت‌ها مطرح نیست بلکه هدف آن است تا علت افزایش خودسرانه قیمت‌ها در جلسه‌ای با حضور تولید‌کنندگان بررسی شود.

نعمت‌الله ترکی با بیان اینکه بررسی شاخص‌های تعیین قیمت توسط کارشناسان استانداری نشان می‌دهد که قیمت تمام شده تولید شیر خام از بهمن ماه سال گذشته تا‌کنون افزایش نیافته است تاکید کرد: سازمان حمایت نیز هرگونه افزایش رسمی قیمت‌ها را رد می‌کند و با این شرایط هر گونه افزایش نرخ شیر و لبنیات تخلف محسوب می‌شود.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید