امروزدوشنبه, 04 تير 1397-- Monday Jun 25 2018

ساعت 18:35:35

آخرین به روز رسانی : شنبه 22:34:08

سرهنگ حسین زاده خبر داد:

كشف مهر ۴ هزار ساله از مخفيگاه برادران سارق + عكس

چهارشنبه, 13 اردیبهشت 1391 ساعت 13:21 کدخبر :4035
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : ایمنا

خبرگزاری ایمنا: در پي دستگيري سارقان پنج تخته فرش نفيس متعلق به يكي از توليد كنندگان فرش ابريشمي دستباف اصفهان، يك عدد مهر سنگي با قدمت ۴ هزار ساله به همراه تعدادي اسناد و مدارك، قرآن و سكه هاي قديمي از مخفيگاه متهمان كشف شد.

به گزارش ایمنا سرهنگ حسين حسين زاده رییس پلیس آگاهی استان اصفهان با اعلام این خبر اظهار داشت: اسفند سال ۸۹ يكي از توليد كنندگان فرش ابريشمي دستباف شهر اصفهان شكايتي مبني بر سرقت پنج تخته فرش نفيس به ارزش يك ميليارد ريال از منزل خود كرد كه بلافاصله تحقيقات وسيعي در اين خصوص در دستور كار قرار گرفت.
وي افزود: با توجه به اينكه هيچگونه اثري از سارقان وجود نداشت تحقيقات پليس به كندي صورت مي گرفت تا اينكه همكاري صميمانه و بي منت يكي از شهروندان محترم شهر اصفهان تحقيقات پليس را وارد فاز جديدي كرد.
رییس پلیس آگاهی استان اصفهان عنوان داشت: سرانجام هفته گذشته هنگامي كه سارقان قصد فروش يك تخته از اين فرش ها به مبلغ ۵۰۰ميليون ريال را داشتند فرد خريدار به آنان مشكوك و با پليس تماس مي گيرد كه به دنبال تماس اين شهروند ماموران سريعاً وارد صحنه شده و با كار ويژه پليسي به مخفيگاه متهمان راه يافته و هر پنج تخته فرش نفيس را به صورت صحيح و سالم كشف و به مالباخته تحويل دادند.
حسین زاده تصريح كرد: نكته حائز اهميت در اين پرونده اين بود كه ماموران در بازرسي مخفيگاه متهمان كه دو برادر بوده كه داراي سابقه كيفري و اعتياد شديد به ماده مخدر شيشه در پرونده آنان است يك مهر سنگي قديمي كه طبق نظر كارشناسان ميراث فرهنگي قدمتي بالغ بر چهار هزار ساله دارد كشف و ضبط شد.
وی همچنين از كشف چندين اوراق و اسناد مربوط به گمرك و شهرداري اصفهان با قدمت ۲۰۰ ساله، قرآن نفيس خطي قديمي و ۲۸ قطعه سكه مربوط به دوران صفويه و قاجاريه خبر داد و گفت: تعدادي از اين آثار تاريخي به صورت ارث به متهمان رسيده اما تعدادي ديگر جزو آثار ملي محسوب شده و به صورت غير قانوني نگهداري مي شدند كه تمامي آنها به ميراث فرهنگي تحويل داده شدند.
حسين زاده در پايان خاطر نشان كرد: متهمان جهت سير مراحل قانوني همراه پرونده تحويل مراجع قضايي داده شدند. ۵۹/

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید