امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 05:18:16

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان:

مادامی که مرد بیکار در جامعه داریم استخدام بانوان الزامی ندارد

چهارشنبه, 13 اردیبهشت 1391 ساعت 13:22 کدخبر :4036
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : ایمنا

خبرگزاری ایمنا: نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان در خصوص استخدام بانوان در دستگاه‌های دولتی و بازار هشدار داد و گفت: تا زمانی که مرد بیکار داریم نباید با هدف پرداخت حقوق کمتر، بانوان را استخدام کنیم چرا که زن الزامی برای پرداخت مخارج زندگی ندارد و این در حالی است که گذراندن امور زندگی و پرداخت نفقه از وظایف مرد به شمار می‌رود لذا با استخدام یک مرد معاش یک خانواده تامین می‌شود.

به گزارش ایمنا آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در دیدار با روسای شورای امر به معروف و نهی از منکر اتحادیه‌های مجمع امور صنفی شهرستان اصفهان، آشنایی با احکام تجارت را از ضروریات کار کسبه مومن دانست و پیشنهاد کرد تا کلاس هایی در خصوص آموزش احکام مورد نیاز بازاریان در مساجد بازار تشکیل شود.

وی به روایتی از رسول اکرم (ص) اشاره کرد و اظهار داشت: به فرموده رسول خدا (ص) از ما نیست کسی که غش در معامله کند، به مومنی ضرر برساند و یا با او خدعه کند.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان در خصوص استخدام بانوان در دستگاه‌های دولتی و بازار هشدار داد و گفت: تا زمانی که مرد بیکار داریم نباید با هدف پرداخت حقوق کمتر، بانوان را استخدام کنیم چرا که زن الزامی برای پرداخت مخارج زندگی ندارد و این در حالی است که گذراندن امور زندگی و پرداخت نفقه از وظایف مرد به شمار می‌رود لذا با استخدام یک مرد معاش یک خانواده تامین می‌شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: از سال ۱۳۷۳ آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) برای راهنمایی دستگاه‌ها و مردم در اقدامی ابتکاری برای هر سال نامی را اختصاص می‌دهند که این نام فقط به یک سال اختصاص ندارد بلکه در یک سال شاخص می‌شود.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به فعالیت بیش از ۸ هزار سایت و ۴۰۰ شبکه فارسی زبان بر علیه ایران، خاطر نشان کرد: الان دنیا در برابر اقتصاد کشور ما ایستاده است لذا تأکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در سال‌های اخیر بر اقتصاد است.
آیت الله طباطبایی اظهارداشت: اگر دولت علاوه بر حمایت بیشتر از شرکت‌ها و تولیدکنندگان داخلی، مجموعه خود را ملزم به استفاده از کالای ایرانی نماید و صدا و سیما و مردم در راستای حمایت از تولیدکننده داخلی قدم بردارند قطعا اقتصاد کشور با رونق خوبی روبرو خواهد شد.
فعالیت ۵۰ تیم بازرسی ستاد احیا در طول سال ۹۰
در ابتدای این دیدار حجت الاسلام و المسلمین زارعان معاون تشکل‌های مردمی ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان و شهرستان اصفهان به ارائه گزارشی از فعالیت شورای امر به معروف و نهی از منکر اتحادیه مجمع امور صنفی شهرستان اصفهان پرداخت و گفت: ۱۰۱ شورای امر به معروف و نهی از منکر در اتحادیه‌ها تشکیل شده، که ریاست آن با ریاست اتحادیه و نایب رییس به عنوان دبیر شورا انتخاب می شوند.
وی اظهار داشت: شناسایی و معرفی معروف‌های هر صنف و تشکیل تیم‌های تذکر لسانی از اعضای اتحادیه‌ها از جمله اقدامات این شورا ها بوده است.
حجت الاسلام و المسلمین زارعان از برگزاری ۱۷ دوره آموزشی با همکاری معاونت سازمان‌های اجرایی ستاد احیاء خبر داد و گفت: سال گذشته برای حدود ۶۵۰ نفر از اعضای تیم های تذکر لسانی دوره‌های آموزشی برگزار شد و فعال سازی این اعضا در دستور کار امسال است.
وی همچنین از فعالیت ۵۰ تیم بازرسی خبر داد و گفت: سال گذشته این تیم ها ۳هزار ساعت نفر بازرسی انجام داده اند.۲۲/

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید