امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 22:19:48

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

مختار به زودی شهید می شود

سه شنبه, 24 خرداد 1390 ساعت 13:08 کدخبر :1481
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : آينده نيوز

جنگ های مختار در قسمت های بعدی ادامه می یابد و وجوه دیگر حكومت وی در آن به تصویر كشیده می شود تا اینكه مختار به شهادت می رسد.

تهیه كننده سریال مختارنامه گفت: هفت قسمت دیگر از این سریال باقی مانده است كه با شهادت مختار در مسجد كوفه و در قسمت چهلم پایان می یابد.

محمود فلاّح گفت: جنگ های مختار در قسمت های بعدی ادامه می یابد و وجوه دیگر حكومت وی در آن به تصویر كشیده می شود تا اینكه مختار به شهادت می رسد.

وی با اشاره به اظهار نظرهای حاشیه ای درباره زندگی مختار در برخی نوشته ها و سایت ها گفت: صحبت های حاشیه ای زیادی درباره مختار گفته شده است كه ... بنا بر مطالعات انجام شده برای ساخت آن و طبق آنچه در طول این سریال و در قسمت های بعد خواهید دید، صحیح نیست.

تهیه كننده مختارنامه تصریح كرد: شخصیت مختار طبق گفته كارگردان این مجموعه (كه درگفت و گوی ویژه خبری شبكه دو سیما نیز بیان شد) دارای ظرافتها و رمز و رازهایی است كه توانست در دوره تاریخی پرتلاطمی بر شیعیان كه با نگاه های خاصی در گیر بودند، رهبری و حكومتی بنا كنند.

سریال مختارنامه، زندگی و قیام "مختارابو عبیده بن ثقفی" ملقب به ابواسحاق را در مقاطع مختلف زندگی وی روایت می كند و از پروژه های تاریخی و محصولات رده "الف" مركز سیما فیلم محسوب می شود.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید