امروزدوشنبه, 07 خرداد 1397-- Monday May 28 2018

ساعت 00:23:00

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

مراقب جاسوسی با ایمیل باشید

شنبه, 28 خرداد 1390 ساعت 13:29 کدخبر :1549
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : الف

 دو روز پیش از یکی از به ظاهر شبکه های اجتماعی چند ایمیل دریافت کردم  که افرادی از هم وطنان برای دوستی با بنده  ابراز تمایل کرده بودند. من چون فرصت این کارها را ندارم,  برای ادای احترام, در پاسخ  چند خطی با متن مشابه برایشان نوشتم. یکی از آن ها این است :

"بسم الله     سلام آقاي سالاري

از لطف شما ممنونم. من شما و همه برادران ايماني را دوست دارم . ولي از دوستي به معنا ي مراوده به دليل كمبود وقت ناتوانم. اگر جنابعالي مطلبي داشتيد در خدمتم. عيد ميلاد امير مومنان مبارك باشد.  احمد توكلي"

امروز پاسخی از آقای سالاری دریافت کردم که چون حاوی اطلاعات پربهایی در باره جاسوسی اینترنتی است مناسب دیدم کاربران ارجمند الف را از آن آگاه سازم. گرچه ممکن است برای برخی از عزیزان تازگی نداشته باشد, تذکرش بی فایده نخواهد بود. متن پاسخ مزبور این است :

"سلام علیکم
با تشكر از لطف و توجه شما و همچنين تبريك عيد ميلاد مولود كعبه مولانا ابي الحسن علي اين ابي طالب

متاسفانه اين درخواست دوستي كه شما دريافت كرده‌ايد يك روبوت اينترنتي است كه از جانب دوستي به من رسيد و من فكر كردم يك شبكه اجتماعي است  و آن را قبول كردم.

اما اين روبوت با ربودن اطلاعات ايميل افراد يك نسخه درخواست دوستي از طرف همان فرد به همه كساني كه در ميل باكس او باشند ميفرستد و آنها هم به همين نحو و در حقيقت تمامي اطلاعات ميل باكس شما را ميدزدد كه با چه كساني مراوده داريد.
با چه كساني در چه زمينه هايي مراوده داريد, به چه موضوعاتي علاقه داريد وهمينطور همه اطرافيان شما و الي آخر.

از اينكه آن را اپلاي نكرديد خوشحالم و به همه دوستانتان خصوصا آنها كه مثل شما در مسئوليتهاي خطير هستند و در ايميلشان ممكن است اطلاعات مهمي داشته باشند لطفا اطلاع رساني كنيد.

من حدس ميزنم كه اين پروژه براي جمع آوري وطبقه بندي يكسري اطلاعات از شخصيتهاي اثرگذار جمهوري اسلامي باشد.

من در يكماهه اخير بسياري از بچه حزب اللهي ها را ديده ام كه با اين ايميل درگير شده اند. ممكن است تك تك اطلاعاتي كه دزديده ميشوند مهم به نظر نرسند اما تجميع و طبقه بندي اين اطلاعات ميتواند براي دشمن بسيار ارزشمند باشد كه طيف بندي نيروهاي موثر جمهوري اسلامي را در تمامي زيمنه ها مشخص كنند خصوصا الان كه مشخص شده حمله هاي سايبري يكي از اولويتهاي اصلي دشمن است.

با تشكر از محبت شما در پاسخ به اينجانب
محمد مهدي سالاري
هشیار باشیم.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید