امروزسه شنبه, 01 خرداد 1397-- Tuesday May 22 2018

ساعت 00:47:37

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

هشدار پلیس فتای اصفهان به کاربران اینترنت

مراقب مهندسین اجتماعی در محیط اینترنت باشید!

چهارشنبه, 03 اسفند 1390 ساعت 13:48 کدخبر :3746
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : ایمنا

خبرگزاری ایمنا: رییس پلیس فتای استان اصفهان با بیان این که مهندسین اجتماعی فریبکاران هنرمندی هستند که با فریب طعمه های خود به اطلاعات شخصی و محرمانه آنها دست پیدا می کنند به کاربران اینترنت هشدار داد مراقب این افراد باشند.


سه شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۵:۴۰

به گزارش ایمنا سرهنگ ستار خسروی با بیان این مطلب اظهار داشت: یکی از آسیب ها و خطراتی که کاربران اینترنت را تهدید می کند اصطلاحی به نام مهندسین اجتماعی است.
وی افزود: مهندسین اجتماعی فریب کاران هنرمندی هستند که طعمه های خود را فریب می دهند و با ترفند خاصی به اطلاعات شخصی و محرمانه آنها دسترسی پیدا می کنند که در این خصوص کاربران اینترنت باید بیاموزند که چگونه این افراد را شناسایی کنند تا به دام آنها نیفتند.
رییس پلیس فتای استان اصفهان با بیان این که مهندسی اجتماعی هنر ورود به اختیارات افراد برای گرفتن اطلاعات یا انجام کارهایی است که آنها به طور عادی انجام نمی دهند، گفت: آنها با استفاده از غفلت، تمایل به دوستی و کمک به دیگران طعمه خود را انتخاب می کنند.
خسروی تصریح کرد: کاربران اینترنت باید هشدار باشند و درباره آنچه به غریبه ها در این محیط می گویند احتیاط کنند چون ممکن است آنها همان کسانی نباشند که ادعا می کنند.
وی ادامه داد: توصیه پلیس به کاربران اینترنت این است که در برابر ایمیل هایی که از آنها اطلاعات صحیح شخصی یا محرمانه سوال می کنند احتیاط کرده و حتما اطلاعات ضبط شده خود در ایمیل متنی یا صندوق پستی صوتی را محدود کنند چون مهندسین اجتماعی می توانند از این اطلاعات استفاده کرده و با فریب همکاران و دوستانتان اطلاعات محرمانه شما را به دست آورند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید