امروزدوشنبه, 04 تير 1397-- Monday Jun 25 2018

ساعت 18:21:30

آخرین به روز رسانی : شنبه 22:34:08

مدير‌كل آموزش فني و حرفه‌اي استان اصفهان

مراكز فني و حرفه‌اي آموزش‌ در روستاها را توسعه دهند

یکشنبه, 18 اردیبهشت 1390 ساعت 15:27 کدخبر :1084
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرگزاری فارس

خبرگزاري فارس: مدير‌كل آموزش فني و حرفه‌اي استان اصفهان گفت: مراكز فني‌ و حرفه‌اي بايد تقويت آموزش‌هاي روستايي را سرلوحه اقدامات خود قرار داده و آموزش‌هاي خود را در روستا‌ها توسعه بدهند.

به گزارش خبرگزاري فارس از اصفهان، محمدعلي زارع پيش‌ از ظهر امروز در جمع مسئولان اداره كل آموزش فني و حرفه‌اي استان اصفهان اظهار داشت: نظام جامع ملي مهارت‌آموزي و فناوري بر به كار‌گيري تمام ظرفيت كاري مسئولان مراكز در پيشبرد و اجراي اهداف اين نظام استقرار دارد.
وي به ضرورت احياي نظام آموزشي استاد و شاگردي اشاره كرد و بيان داشت: اين اداره با ارائه آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي در بين مردم نظام آموزشي استاد و شاگردي را احيا مي‌كند.
مدير‌كل آموزش فني و حرفه‌اي استان اصفهان افزود: ثبت‌ نام دوره‌هاي آموزشي توسط پرتال سازمان در بخش‌هاي دولتي و خصوصي به صورت سه‌ماه يك بار، در نظام آموزشي استاد و شاگردي تحول بسيار بزرگي ايجاد مي‌كند.
وي با اشاره به وظايف سرپرستان مراكز فني و حرفه‌اي استان تصريح كرد: برنامه‌ريزي مناسب در راستاي ارتقاي كميت و كيفيت آموزش در مراكز از وظايف اصلي مسئولان و سرپرستان مراكز فني و حرفه‌اي است.
زارع اضافه كرد: شرايط بهينه آموزشي بايد در كارگاه‌هاي آموزشي ايجاد شده و مسئولان بايد بر اجراي دستورالعمل‌هاي صادر شده در اين زمينه نظارت‌هاي دقيق و جدي داشته باشند.
وي با اشاره به اهميت آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي در روستا‌ها تاكيد كرد: فني و حرفه‌اي بايد به توسعه آموزش‌هاي روستايي بپردازد و برنامه‌ريزي‌ها و اقدامات مورد‌نياز را در اين راستا انجام بدهد.
مدير‌كل آموزش فني و حرفه‌اي استان اصفهان گفت: اهميت به بخش مشاوره شغلي، بررسي راهكار‌هاي بهينه جذب كار‌آموز، رهگيري كارآموزان و تعيين وضعيت اشتغال آنان از موضوعات مهم در مراكز فني و حرفه‌اي است.
وي اظهار داشت: فني و حرفه‌اي بايد براي كار‌آموزان براساس دانش و مهارت آنان گواهينامه مهارتي صادر كند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید